Bugaboo Fox 3/2, Muuvo Quick 3.0 a Gesslein FX4 Life. Ktorý je naj pre vysokých rodičov do mesta?

Zodpovedané
13. okt 2022

Ahoj,

pomaly sa pripravujeme na príchod bábätka, ktoré sa narodí v marci. Obzeráme sa po kočíku, ktorý by spĺňal naše predstavy:

  • malo by ísť o dvojkombináciu (prípadne troj),
  • žijeme v meste, ale sme pomerne aktívni ľudia, takže predpokladáme časté výlety do terénu a prírody za rôznych podmienok,
  • sme vysokí 170 a 186 cm,
  • máme malý výťah, takže sme museli vylúčiť Thule Urban Glide 2 aj Baby Jogger Summit X3,
  • pomerne dôležitá je pre mňa aj váha, keďže očakávam častú manipuláciu, presuny.

Páči sa mi Bugaboo Fox 3, Bugaboo Fox 2, Muuvo Quick 3.0 a Gesslein FX4 Life. Dôležité je, aby bol kočík kvalitný a nemuseli sme riešiť nejaké opravy, údržbu kolies, defekty.

Ktorá z týchto možnosti sa javí ako top?

Ďakujem

Ahoj,

v prvom rade niečo o údržbe kočíka. Nech je kočík akokoľvek kvalitný a drahý, tak je vždy potrebná jeho pravidelná údržba. Je to podobné ako pri údržbe auta. Pokiaľ ju nerobíš, teda nedoleješ vodu do ostrekovačov, chladiacu kvapalinu, prevodový olej a podobne, tak je samozrejmé, že sa Ti auto po čase pokazí. To isté platí aj pri kočíku.

Vybrala si si dva rôzne typy kočíkov, tak si teraz, ako prvé povedzme základné info o ich najväčšom rozdiely:

  • Korýtkové sedadlo: Nôžky dieťaťa sú „trošku vyložené”. Korýtko sa inak nazýva aj ergonomickým sedením. Pre deti s vrodeným refluxom vám ho môže odporučiť pediater. Ľah v ňom je úplne normálny a pre veľa deti pohodlnejší. Pripomína ľah v autosedačke (vajíčku). Problémom môže byť, ak dieťa radšej spáva na brušku. Vtedy by sa mu korýtko nemuselo páčiť.
  • Rovný ľah(Muuvo Quick 3.0): Chrbtová opierka spolu s opierkou nôh vytvoria vodorovnú polohu, ktorá pripomína ľah podobný tomu v hlbokej vaničke. Väčšina výrobcov označuje takúto vodorovnú polohu ako úplný ľah (viac ako 150 stupňov).

Bugaboo Fox 3 a Bugaboo Fox 2 majú nižšie položené nádstavby na konštrukcií kočíka. No za to sú najľahšie a majú dvojité odpruženie kolies. Sú to korýtkové športové kočíky, ktoré sú po zložení väčších rozmerov. Ich rozmery po zložení sú (v x š x d) - 108,5 x 60 x 84, tak si ich radšej prever, aby Ti vošli do výťahu. Inak je to jeden fantastický a variabilný model kočíka, ktorý si prispôsobíš vlastnému vkusu.

Muuvo Quick 3.0 je priestranný a pohodlný kočík, ktorý má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Ľahko sa ovláda. Vanička aj športové sedadlo sú vyššie umiestnené, čo je pre vysokých rodičov výhoda a nemusia sa hlboko zohýbať k dieťaťu. A navyše sa so svojím odpružením a kolesami skvele hodí aj na dedinu.

Gesslein FX4 Life je kočík, ktorý sa skvele hodí aj na lesné cesty. Má priestranné sedadlo s výškou chrbtovej opierky až 54 cm. Sedadlo je výškovo nastaviteľné, čo je super funkcia, pretože si ho prispôsobíš danej situácií a hlavne k svojej vysokej postave. Takže si k dieťaťu bližšie a to bez nutnosti zohýbania sa. Jeho konštrukcia je plne odpružená a naviac podstatne kompaktnejšia, než je na túto značku a typ kočíka bežné. Kolesá z tvrdenej gumy so zabudovanými vzduchovými komôrkami umožňujú nižšiu celkovú váhu, jednoduchú ovládateľnosť, priľnavosť na povrch a pritom dostatočnú odolnosť s vlastnosťami blízkym nafukovacím pneumatikám. Voliteľne si môžeš doobjednať aj ručnú brzdu, ktorú využiješ v teréne alebo pri jazde dolu kopcom alebo veľa iného príslušenstva.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally