Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ahoj!

Bugaboo Fox ako najnovší model značky je celkovo najprepracovanejším, najkonfigurovateľnejším a hlavne najvšestrannejším modelom, zároveň s perfektnou váhou. Rozumiem, prečo ti imponuje - je to naozaj dobre spravený, kvalitný model kočíka.

A čo sa sedadla týka… Značka Bugaboo celkovo prišla s týmto nápadom ‘prezliekania’ rámu z vaničkovej nadstavby na športové sedadlo - a ak si všimneš ich celosvetovú popularitu, nerobia to podľa mňa vôbec zle. Báť by som sa určite nebála, skôr si treba uvedomiť pár faktov o tomto type sedenia.

Keďže ide o korýtko, bude vždy v Lkovom tvare. Takže aj v plne sklopenej polohe má dietko nohy mierne podvihnuté - niektorí odborníci túto polohu ale naopak nazývajú ergonomickou, pretože pre dieťa je prirodené si kolieska dvíhať, krčiť, celkovo sa zvinúť (ako v maternici). Jediné, kedy je toto problém, je u najmenších detí, ktoré ešte nie sú pevné v takom veľkom sedáku (ale pre novorodenca máš predsa vaničku), a potom pre deti, čo spia na boku či brušku. Ale detí vyslovene neznášajúcich korýtko je minimum, a takisto sa ti môže stať opačný prípad, že dieťa chce nôžky vykladať a nepreferuje rovnú plochu / prípadne zošikmený klasický sed. V sedacej polohe totiž menšie deti v korýtkach obvykle sedia lepšie, pohodlnejšie a nešmýkajú sa.

Sedenie oboch typov má svoje výhody a nevýhody a ja ich mám samozrejme odskúšaných X v oboch typoch. Nemôžem povedať jednoznačne, že toto je lepšie a toto horšie. Skôr to závisí od celkovej kvality kočíka a jeho prevedenia - to má ale Fox naozaj zmáknuté. Náš all-time najobľúbenejší kočík bol btw tiež korýtkový.

Vaničková nadstavba je naopak, práve kvôli rámu spoločnému so sedadlom a tým pádom väčšiemu, priestranná a pohodlná. Neboj sa, je dostatočne spevnená a vhodná pre novorodenca, aj na zimu. Dieťatko samozrejme bude ešte vo fusaku, takže naozaj nemám obavu.

A ešte - to, že textílie dávaš na jeden rám, beriem ja skôr za plus. Nemusíš tak skladovať veľkú nadstavbu v čase, keď vaničku/sedadlo nepoužívaš. Odložíš len malý balíček látok a spevnení.