Cam Dinamico Up 2018 vs. X - Lander X - Pulse 2018 - je dôležitá polohovateľná vanička?

Zodpovedané
13. máj 2019

Ahoj,

neviem sa rozhodnut medzi tymito dvoma modelmi kocikov v trojkombinacii. Cam Dinamico Up 2018 ma polohovatelnu chrbtovu cast vanicky + mozno ju vyuzit aj ako kolisku, ale zase kratsiu striesku, a sportova - ta sa mi vobec nepaci.

Ku X - Landeru X - Pulse 2018 asi ziadne vyhrady nemam, hlavne sa mi paci viac dizajnovo... Jedine, co ma mrzi - ze nema polohovatelnu vanicku. A kedze cakame baby v july, tak mi ta polohovatelna vanicka pride rozumna vzhladom na to, ze po pol roku, ked uz zacina sediet, bude vlastne este zima.

Prosim o radu resp. o rozumnu tretiu moznost 🙂

Ahoj,

ak vopred vieš, že športová nadstavba sa ti u Cam Dinamico Up nepáči - je jedno, aká je vanička, nekupuj ho. Športiak budeš predsa využívať dlhšie a ten by sa ti mal preto páčiť v prvom rade. Vaničku majú podľa mňa super, ale zasa, tie prvé mesiace “dobačujete” takmer v akejkoľvek hlbokej časti.

Cam Dinamico Up

X-Lander X - Pulse je pekný, praktický mestský kočík v super farbách - no a vanička, hlavne tá novšia zväčšená, je úplne ok. Polohovanie je za mňa trochu preceňovaná vlastnosť hlbokej vaničky - pre menšie deti, pokiaľ teda nemajú reflux. Je to dokonca nevhodné a pre staršie - ak nesedí, nepodkladať, ak sedí, prečo nie športiak?
Vo vaničke nie je dostatočne zaistené na sedenie, a nie je na to ani určená. Okrem toho, len so zdvihnutým chrbátikom sa menšie dieťatko aj tak len konštantne zošmykuje. Ak by dieťatko predsa len refluxom trpelo, matrac sa vždy dá málinko podložiť hoc i zrolovanou plienkou. Ja osobne som ale synov nikdy vo vaničke nepolohovala (skôr som ich tam dávala na bruško a pod., ak chceli inú polohu či nevedeli zaspinkať).

X-Lander X-Pulse 2016

Ak chceš ešte nejaké modely kočíkov na inšpiráciu pre júlové bábätko, možnosťou by bola ABC Design Salsa 4 s fakt veľkou vaničkou s XXL strieškou na oboch nadstavbách (super, keďže v zime ešte vo vaničke budete), prípadne jej korýtková verzia Condor 4.

ABC Design Salsa 4

ABC Design Condor 4 (2017)

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli