Camarelo, Bebetto Luca alebo Espiro Next. Ktorý má najväčšiu vaničku a kolesá do terénu?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

páčia sa mi kočíky Camarelo, Bebetto Luca, Espiro Next.

Ktorá značka je najlepšia?

Ktorý z týchto kočíkov áno a prečo nie?

Aké sú výhody a nevýhody jednotlivých typov?

Ktorý je dobre odpružený, má najväčšiu vaničku a kolesá aj do terénu?

Ďakujem

Ahoj,

základné rozdely kočíkov sú:

Bebetto Luca a kočíky Camarelo majú iba 15 kg nosnosť športového sedadla. Všetky majú nafukovacie pneumatiky, dvojité odpruženie všetkých kolies a ponúkajú možnosť hojdania. Sú vhodné do mesta ale aj na dedinu. Rodičovskú rukoväť majú modely rôznu, od 74 - 114 cm (zaleží od každého modelu). Položenie nadstávb na konštrukciách je tiež rôzne, takže skutočn záleží do konkrétneho modelu.

Espiro Next modely majú tzv. bezúdržbové pneumatiky, čiže nenafukovacie plnené gélom. Ich tvrdšie mechanické odpruženie sa viac hodí do mesta, no zvládne aj rovnejšiu dedinu. Majú však až 22 kg nosnosť športového sedadla. Výškou chrbtovej opierky sú všetky kočíky skoro rovnaké a porovnateľné s Luca alebo Camarelo. Výšku rodičovskej rukoväte majú väčšinou 107 cm, hodia sa skôr pre stredne vysokých rodičov do max. 170 cm. Veľkosť kolies sa tiež jemne líši, záleží od konkrétneho modelu.

Hlbokú vaničku majú väčšie Camarello kočíky. Luca má vaničku s vnútornými rozmermi 78 x 33 cm a Next vaničká má 76 x 37 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally