Čím sa od seba odlišuje Zopa Move Cross, Petite&Mars Street+ Air a Petite&Mars Airwalk?

Zodpovedané
6. okt 2023

Ahoj,

chcela by som sa opýtať, či sa kočíky Zopa Move Cross, Petite&Mars Street+ Air a Petite&Mars Airwalk od seba nejako zásadne líšia. Mám už načítané všetko možné, ale porovnanie konkrétne týchto modelov som nenašla.

Kočík potrebujem pre 2-ročné dieťa a použitie na dedinu - na prechádzky so psom po poľných, resp. lesných cestách. Chcem vymeniť existujúcu športovú nadstavbu kočíka ABC Design Salsa 4 Air za niečo trošku kompaktnejšie a viac skladnejšie v rámci častého skladania kočíka do auta.

Dieťa mi v kočíku už nespí a často chce chodiť samo. Asi sa mi hlavne jedná o vlastnosti podvozku a celkovú manipulovateľnosť s kočíkom.

Tvoj článok čo si zaobstarať na dedine už mám prečítaný.

Veľmi ďakujem

Ahoj,

v prvom rade sa odlišujú obdobím použitia, pretože Zopa Move Cross je otočný kočík určený od narodenia. Je možné zakúpiť ho buď ako samostatný športový kočík, v dvojkombinácii s hlbokou vaničkou alebo ako trojkombináciu s autosedačkou - tzv. vajíčkom.

Petite&Mars Street+ Air a Petite&Mars Airwalk sú pokračovacie kočíky bez možnosťi nasadenia hlbokej vaničky či autosedačky.

Ak porovnám jednotlivé vlastnosti čisto iba športových nadstavieb, tak Airwalk je jednoznačne najľahším a najskladnejším. Má dostatočne priestranné sedadlo so 48 cm vysokou chrbtovou opierkou, s dvojitým odpružením všetkých štyroch nafukovacích kolies a systémom skladania, ktorý zvládneš iba jednou rukou. Airwalk vyšiel na trh v roku 2023 ako nový model značky a nemá predchodcov, takže o ňom nenájdeš ani veľa recenzií. Predáva sa bez príslušenstva, to je potrebné zakúpiť samostatne.

Podľa Tvojho zadania by som Ti skôr odporučila kočík, ktorý v prípade potreby jednoducho zložíš a odnesieš buď na ramene (ramenný popruh), alebo ho vložíš do tašky na prenos. No ak ho potrebuješ na terén lesných a poľných ciest, tak možnosti sú obmedzené.

Odporúčam Ti pozrieť podobné kočíky - Moon Zac a Espiro Fuel. Obidva spĺňajú Tvoje požiadavky. Sú ľahké, skladné a jednoducho sa zložia do kompaktných rozmerov. Chrbtové opierky nastavíš spolu s opierkami nôh do skoro úplného ľahu. Ich vyššia 22 kg nosnosť a pomerná priestrannosť sedadiel zaručujú využitie, až do konca kočíkovacieho obdobia. Majú možnosť prenosu v taškách na prenos.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally