Čo na zimné obdobie do kočíka pre 1,5-ročné dieťa?

Zodpovedané
22. okt 2023

Ahoj,

minulý rok si mi poradila zimný fusak do kočíka Moon Style 2020. Vďaka za radu.

Tento rok potrebujem a hľadám na tento istý športový kočík niečo, čo je pre chodiace dieťa. Nechcem zimný veľký fusak. Avšak chcem, aby dcéra mala pred zimným počasím nejakú ochranu. Je to výmyselníčka, akceptuje kočík, dlho v kočíku neobsedí. Niekedy sú naše prechádzky také, že ju vyberám z kočíka aj 5x. Dieťa má 86 cm, 1,5 roka.

Bol by pre nás praktickejší iba nánožník a dať do kočíka ešte nejakú podložku, aby mala teplo od chrbta?

Máme kúpiť fleecový dekový fusak, alebo tenší fusak s umývateľnou vnútornou časťou?

Dcéra bude mať na sebe vždy overal alebo zimnú bundu, otepľovačky, takže teplo bude oblečená.

Ďakujem

Ahoj,

ja osobne som mala v kočíku najviac rastúci fusak značky Emitex. A aj teraz ho mám – syn má 2,5 roka.

Používala som ho ako v hlbokej vaničke, tak aj v športovom sedadle. Jeho zadná strana zároveň plní funkciu podložky. Spodnú nožičkovú časť už teraz odopínam celú preč. A tým, že má aj bočné zipsy, čiže sa dá kompletne rozobrať do samostatnej vložky, tak jeden bok rozopnem a syn pohodlne nastúpi a vystúpi. Potom ho jednoducho iba zapnem.

Podobným fusakom je napríklad Emitex Combi. Má 2-násobné zaistenie proti skĺzavaniu fusaku v kočíku. Zadná strana má našitý protišmykový popruh a to cez celú šírku fusaku. Po stranách sú úchyty na pripevnenie fusaku ku konštrukcii kočíka. Odopínacia - predlžovacia spodná časť je vo vnútri umývateľná. Je to praktické pri ušpinení topánočkami.

Nedávno na trh prišiel aj nový nánožník 2v1 s vložkou od značky Elodie Details, ktorý môže byť pre Teba tiež najvhodnejším riešením.

Je už iba na Tebe, čomu dáš prednosť a čo Ti bude viac vyhovovať.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally