Cybex balios M - dá sa športiak využiť aj pre menšie dieťatko?

Zodpovedané
29. dec 2018

Ahoj Eli.
Tentokrát zvažujem Balios M - hlavne kvôli tomu, že nie je v ľahu ako stan a aj mi ho dovolí rozpočet. Lenže má korýtko. Poriadne ani nerozumiem, čo to znamená? Že to je vhodné až pre deti, čo už sedia? Lebo popravde mám už teraz pocit, že malá dlho vo vaničke nevydrží, a to nemá ani dva mesiace. Bolo by treba potom tam dokúpiť tú vložku? Ak áno, tá je univerzálna, alebo špeciálne pre cybex? Pozerala som minulú otázku porovnanie S a M, ale Sko ma moc nezaujalo. Vďaka za odpoveď 🙂

Ahoj,

začnem od korýtka. Korýtkom ho nazývame preto, lebo má daný, “korýtkový” tvar, teda tvar, ktorý vo zvislej polohe imituje stoličku, teda tvar približne ako písmeno L. Tento tvar sedadla sklápaš vcelku, teda tak ako je, ho len nakláňaš. Podľa kočíka tiež buď možno, alebo nemožno prispôsobovať opierku nôh (niekde je pevne daná, inde nie).

Cybex Balios M možnosť polohovania nožičiek má 🙂 Každopádne, kvôli nie rovnému ľahu a tým pádom miernemu sklonu aj pri ležiacej polohe nie je tento typ vhodný od narodenia. Odporúča sa pre pevnejšie bábätká od približne 6 mesiacov. Nemusia nutne sedieť, ale je to samozrejme výhoda - indikácia, že dieťa je už dostatočne pevné v chrbtovej a krčnej oblasti.

Cybex Balios M

Ak je tvoje dieťatko ešte maličké, úplne najvhodnejšia je pre neho samozrejme vanička. Ak sa už pre akýkoľvek dôvod cítiš skôr na športiak, v Tvojom prípade je určite vyrovnávacia vložka nutnosť. S ňou bude maličká v plus mínus rovnom ľahu, takže v ľahu ju môžeš voziť v korýtko aj napriek tak nízkemu veku.

Do Baliosu ti odporúčam vyrovnávaciu vložku Mamas&Papas pôvodne určenú do korýtkového modelu Sola City - Cybex vlastné zatiaľ neponúka.

Mamas&Papas Sola City

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli