Cybex Eezy S+2, Valco Baby Snap Ultra Sport, Babystyle Oyster Zero. Ktorý splní moje požiadavky?

Zodpovedané
10. apr 2022

Ahoj,

hľadám kočík a neviem sa rozhodnúť.

Páčia sa mi nasledovné kočíky:

Moje požiadavky:

  • ľahký,
  • vhodný pre vyššie ročné dieťa,
  • aby vydržal do konca kočíkovacieho obdobia,
  • na vozenie v aute (výlety),
  • ľahko skladateľný,
  • do mesta,
  • aj na dlžbu na námestí v Trenčíne,
  • otvor v strieške,
  • veľká strieška,
  • aby sa v ňom dieťa vyspalo.

Ktorý z mnou vybratých kočíkov spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

najviac vyhovuje model Babystyle Oyster Zero. Z uvedených kočíkov je najľahší a spĺňa všetky Tvoje požiadavky - priestranné sedenie aj pre väčšie dieťa, ľahké zloženie, dobrá skladnosť do auta. Kočík je dobre odpružený, takže si poradí aj s nerovným terénom a celkovo je veľmi dobre manipulovateľný. Striešku má extra dlhú a nechýba ju ani vetracie okienko.

Čo sa týka Valco Baby Snap Ultra Sport, tak neviem či si schválne vybrala otočný model. Ja by som skôr odporučila Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, ktorý je o niečo ľahší a aj priestrannejší. Kolesá má nafukovacie, ale nevýhodou je chýbajúce odpruženie. Inak spĺňa aj všetky požiadavky a stojí za zváženie.

Cybex Eezy S+² nemá náhľadové okienko v strieške a má menšie rozmery sedadla. Nie som si teda istá, či by väčšiemu dieťaťu vydržal do konca kočíkovacieho obdobia.

Petite&Mars Street+ a Petite&Mars Street+ Oak 2021 majú obidva skoro 10 kg. Ak chceš skôr ľahšie kočíky kvôli častejšiemu cestovaniu, tak by som ich nevolila.

Ja osobne by som išla do Babystyle Oyster Zero.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia