Cybex Gazelle verzus Easywalker Harvey2. Ktorý je vhodnejší na klasickú cestu?

Zodpovedané
14. sep 2023

Ahoj,

budem prvýkrát mamkou a mám možnosť kúpiť kočík od kamarátiek. Jedna z nich mi ponúka Cybex Gazelle 2021 (športový + vanička, adaptéry na vajíčko). Druhá mi ponúka Easywalker Harvey2 2019 (trojkombinácia).

Čo požadujem:

  • Terén: Klasika cesty, možno občas aj dedinské cesty. Neplánujem určite žiadne turistické chodníčky.
  • Váha kočíka: Ľahší typ kočíka, nemám výťah v bytovke, ale aj kvôli lepšej manipulácii (ak teda váha má nejaký vplyv).
  • Maličkosti: S týmto si nelámem hlavu, keďže držiak na pohárik, slnečník a iné vecičky sa dajú dokúpiť.

Cybex kočík od kamarátky je soho grey farba a Harvey2 je v zelenej farbe.

Moja výška je 164 cm, priateľ má 191 cm. Chcem, aby bola výška nastavenia rukoväte pre oboch v pohode, otočnosť aj vaničky aj športovej časti v oboch smeroch.

Hlavne ma zaujíma ľahká manipulácia s kočíkom. Všimla som si, že Gazelle je ozaj skladný.

Aký je Tvoj názor na tieto kočíky?

Ktorý je pre mňa vhodnejší?

Ďakujem

Ahoj,

vzhľadom k rozdielnym výškam a ročníkom výroby kočíkov – jednoznačne odporúčam kočík Cybex Gazelle S.

Je prvým "single-to-double", teda konvertibilným kočíkom. Je využiteľným ako v jednomiestnej verzii, tak aj vo forme dvojmiestneho tandemu pre dve deti. Spolu tak máš až 24 možností, takže si ho prispôsobíš akejkoľvek Tvojej aktuálnej potrebe.

Veľkostne síce patrí do strednej triedy, no ohromí konštrukciou s vysokou nosnosťou (každé sedadlo má nosnosť až 22 kg) + super priestranným nákupným košíkom s nosnosťou ďalších extra 12 kg.

Odpružené kolesá s bezúdržbovými pneumatikami plnenými penou zvládajú prejazd nielen mestom, ale aj nerovným povrchom dediny.

Easywalker Harvey2 je už z môjho pohľadu zastaralejší kočík, ktorý sa prestal vyrábať v roku 2021. Na trhu sú už jeho dve nové verzie: Easywalker Harvey3 a tohtoročný Easywalker Harvey5.

Ak ho má kamarátka od roku 2019, tak už čo to odvozil. No predovšetkým Ti chcem povedať, že zohnať naň náhradné diely nie je, tak celkom jednoduché ako si myslíš.

Neviem či si si uvedomila, že má narozdiel od Gazelle aj iný typ sedadla – tzv. korýtko.

Viac o rôznych typoch sedadiel, o tom ako vybrať kočík, nájdeš v mojej nedávnej odpovedi, ktorú Ti sem pripínam:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally