Cybex Priam vs. Britax Go Big

Zodpovedané
16. okt 2018

Dobrý den, chcem sa opýtať, nedávno tu bol opísaný kočík Cybex. Mám možnosť kúpiť teraz Cybex Priam 2v1. Chcem sa spýtať, v porovnaní s Britax Go Big je lepší kvalitovo, prípadne v niečom inom? A pri Cybexe ktoré sedátko odporúčate? Priam s 2v1 sedadlom Light Seat alebo Lux?

Ahoj,

oba kočíky - Priam i Britax Go Big - sú kvalitnou a dobrou voľbou. Spoločné majú aj terénne vlastnosti a funkčné prevedenie. Čo sa týka výhod Priamu, určite má oproti Go Big navrch svojou nižšou váhou, lepšou skladnosťou a možno aj modernejším - trendovejším dizajnom. Je oproti nemu ale o niečo tvrdší - podvozok je odpružený (u novších modelov viac ako starších), ale nie je hojdavý, ako u Britaxu.

Britax Go Big

Čo sa týka sedadiel, Lux Seat je obľúbenejšie pre svoje klasické polohovanie. Neznamená to však, že je “lepšie”. Obe sú výborné a poznám aj maminy, čo presedlali z Lux Seat-u na korýtkové a boli spokojnejšie. Ak ti vyhovuje korýtkové sedenie a máš možnosť lepšej ceny, určite je aj 2v1 Light Seat výbornou voľbou. Nemá polohovateľnú opierku nôh a nedá sa síce skladať preložením ako Lux Seat, má však o niečo lepšie riešenú striešku a páči sa mi aj úspornejšie riešenie vaničky.

Cybex Priam so sedadlom Lux Seat

Cybex Priam so sedadlom Light Seat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli