Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Cybex Priam vs. Bugaboo Fox 2... alebo aký pre letné bábätko, mesto, spratnosť do auta (veľa cestovania)?

Zodpovedané
16. okt 2020

Ahojte,

Rada by som sa poradila pri mojom budúcom rozhodovaní o kúpe kočíka pre prvé bábätko. Keďže nemám žiadne skúsenosti, vyberám podľa vzhľadu - srdce má najviac ťahá k Cybex Priam najmä kvôli krásnemu vajíčku (Cloud), ktoré je možné používať aj na konštrukcii kočíka.

Nerada by som však vyhodila 1500€ za niečo len kvôli výzoru.

Pár info:

  • bábätko sa narodí začiatkom leta / v lete
  • bývame v meste (ale možno budeme kočiar potrebovať aj do terénu)
  • dôležité: kočiar by mal byť spratný do auta (veľa cestujeme)


Rada si nechám poradiť ohľadne iných značiek 🙂

Ďakujem ❤️

Ahoj!

Cybex Priam je, pravdu máš pri obavách, v prvom rade štýlový kočík. Ako, má aj nejaký ten priestor, ani nekvalitný nie je, ale ak je sprsatnosť jednou z dôležitých podmienok, neviem… je dosť dlhý. Nie je to zlé, ale nie je to ani úplne optimálne.

Bugaboo Fox2 je však, žiaľ asi v každom ohľade prktickejší - okrem tej skladnosti. Aj so sedadlom je proste v kufri pomerne miestozaberajúci.

Takže ak mestské využitie, skladnosť, z týchto dvoch to vyhrá skôr Priam. 
Čo sa týka vajíčka Could, je fajn,a le sú aj ďalšie na výber. Joie i-Level a Kiddy Evolution Pro vieš napolohovať aj počas cesty autom, nielen na konštrukcii, a preto by som ich odporučila určite skôr, ako Cloud od Cybex-u. Mne osobne sa v materiáloch Cybexáckych autosedačiek akosi deti potili viac...

Mojím osobným odporučením, ak aj na terén prihliadať, by potom bol Baby Jogger City Premier, krásny Mamas&Papas Ocarro, alebo z menších niečo ako Joolz Hub.

Nezabudni, čím praktickejší bude kočík v meste, tým menej na teréne (a naopak). Aj s veľmi mestským kočíkom prejdeš aj terén, len nie v pohodlí. Ak to bude len občasne, nejak by som to neriešila a každodenný komfort menšieho kočíka uprednostnila skôr.


Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,

Eli z Modrého Koníka

Viac o mne na Youtube: kočíkujem / spievam (kuk aj Spotify), či Instagrame.