Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dilema s Thule Urban Glide / aký iný kombinovaný kočík na terén, beh? Go Big, Harvey2?

Zodpovedané
9. jan 2020

Ahoj,

veľmi pekne by som ťa poprosila o radu pri výbere nášho kočíka 🙂 Prioritne sme boli "rozhodnutí" pre Thule Urban Glide 2, ale potom ako sme ho videli naživo, sme si to bohužiaľ rozmysleli... ten kočík je super z hľadiska športovej časti, ktorá je fakt ľahká na váhu, ovládanie aj skladanie, ale tá vanička ma úplne odradila. Čierna farba, malá veľkosť a žiadne vetranie na leto. Tiež malý výber vajíčiek - autosedačiek.

Momentálne sa rozhodujem medzi Briax Go Big 2 alebo Easywalker Harvey2. Obaja s manželom sme vyšší a Thule aj Britax nevyzerali pri nás "smiešne". Hľadali sme kočík, ktorý bude na prechádzky skôr do "terénu", na turistiku, beh (ak by malá umožnila), ale tiež na bežné prechádzky. Bývame v dome, tým pádom schody nehrozia. Jedine zaváži váha pri nakladananí do auta, ale tiež to prežijeme - kedže máme obaja rodičov mimo bydliska, cestovať budeme často. Chcela som jeden univerzálny kočík, ale Thule ním asi nie je. Nebránime sa kúpiť teraz nejaký z bazoša a časom športiak thule, ale zase tiež nechcem teraz zbytočne kúpiť kočík, ktorý mi bude komplikovať život 🙂

Ďakujem ti veľmi pekne za rady.

Ahoj!

Áno, Thule vanička nie je ideálna - v niektorých ohľadoch - ale nepovažujem ju vyslovene za zlú tak, aby tvoj v podstate vysnívaný kočík úplne zrušila. Ja osobne by som buď zriešila samostatný hlboký kočík a Thule Urban Glide 2 športiak, a mala by si vybavené. Vaničkový kočík aj tak nie je vhodný na beh a šport, kvôli ohrozeniu dieťatka.

Druhým, podobným, vynikajúcim riešením by bol podobný kočík iných značiek -
Mountain Buggy Terrain V3, Baby Jogger City Elite alebo Summit X3, prípadne aj niektorý z trojkolesových kočíkov TFK (kde máš aj super priestranné, praktické vaničky dokonca s možnosťou Multi X vaničky prerobiteľnej na protismerné sedadlo). Podobnú možnosť prerobenia vaničky majú aj Mountain Buggy kočíky.

K Britax Go Big alebo Easywalker Harvey2 - sú to dobré, kvalitné kočíky, ale na šport, beh by som ich ja osobne určite neodporučila. Na to treba jednoznačne trojkolku - a jej výberom si celkovo život jednoznačne uľahčíte. Áno, váha a skladnosť majú opodstatnenie, ale moc na nich neuberajte - kočík na takéto použitie musí byť odolný, aby sa ti nerozpadol, aby vydržal.

A hlboké - pozri, aké podvozky sú dostupné ( Cam, Mutsy a pod. sú bežne vyskladateľné podvozok plus vanička príp. vajko samostatne), alebo choď do niečoho bazárového - samozrejme, ak nenájdeš u spomínaných trojkoliek žiadnu, ktorého vanička by ti vyhovela… A krajnou je aj možnosť vložnej vaničky do neotočného trojkolesového modelu športiaku.


Eli