Dizajnový, neopozeraný kombinovaný kočík, ovládanie jednou rukou, do mesta, bez cenového limitu + limitované edície fusakov

Zodpovedané
28. okt 2020

Ahoj Eli.

Vedela by si odporučiť krásny dizajnový kočík?
Pri prvom synovi som vyskúšala veľa kočíkov a nakoniec sme skončili pri Seed Papilio a Joolz Aer. Aera si ešte nechám, ale Seed by som vymenila, nech mám opäť zmenu.

Podmienkou je, aby sa dal ovládať jednou rukou (keďže starší syn sa ma drží za druhú ruku).
Kvalitné kolesá.
Aby sa dal kočík ľahko zdvihnúť cez obrubníky.
Nebol extra ťažký.
Veľmi sa mi páčia dizajnové kočíky, ale zas je pre mňa dôležité, aby bol aj funkčný.
Skladnosť neriešim, mám veľké auto.
Vanička hlavne aby bola pekná. Zimné bábo s fusakom sa zmestí asi všade 🤷

Cenový limit nemám, ale chcela by som skôr tmavší kočík (asi čierny). Celkom sa mi páči nový Joolz. ale zas je ich dosť veľa. Bugaboo mi nevyhovuje, je pre mňa nízko (mám cez 170 cm) a ťažko sa manévruje jednou rukou. Ešte som pozerala Silver Cross, ale zdá sa mi byť taký mini - no zas je neopozeraný.

Dievčatko sa narodí v decembri. Vieš poradiť nejaké limitované edície fusakov?

Ďakujem ti 🙂

Ahoj,

po Seed Papilio bude hlavne to skvelé ovládanie jednou rukou veľmi ťažké nájsť u ďalšej dizajnovky.

Seed Papilio

Joolz-y sú určite podobne dobre ovládateľné, aj keď viac plastov a tá ich rozšírenosť je ozaj trošku odradzujúca. Ale ak by si rozhodne potrebovala zmenu, určite je to jedna z možných ciest.

Bugaboo kočíky sú ako hovoríš, všeobecne nižšie, ale za mňa (mám 176 cm) je BGB Fox2 vysoký absolútne dostatočne aj v porovnaní so Seedom. Plus sa aj dobre ovláda (oproti napríklad aj Cam-u). Takže možno by stálo za to si ho vyskúšať.

Bugaboo Fox 2

Bugaboo Cameleon 3

Silver Cross kočíky sú aj krásne, aj luxusnú, akurát v sedacej časti o dosť menšie. Ale určite je to cesta, ak by si chcela luxus a zároveň byť iná.

Ešte spomeniem aj Gesslein FX4 Life, čo je kočík, čo málokto má a aj v rôznych zaujímavých farebných prevedeniach,

Gesslein FX4 Life

Ťažšie, no pevné a luxusné sú napr. Xperia GTX , Nuna Mixx Next či Uppababy Vista - (materiály sú naživo ešte o dosť krajšie než na obrázku. Sú zasa také západnejšie voľby u luxusnejšie zameraných mamičiek.

Hartan Xperia GTX

Nuna Mixx Next

Uppababy Vista

Plus mi nedá nespomenúť ultra luxusné a kvalitné iCandy kočíky, len s nimi je problém ich u nás zohnať.

K limitovaným fusakom - ono obvykle sú také skôr ku konkrétnym limitkám kočíkov. Ja by som preto najprv vybrala kočík a ak to bude nejaká špeciálna edícia, doladila rovnaký fusak. Druhou vecou, čo poradím, je buď Voksi - drahé kvalitné fusaky, čo málokto má, alebo potom napr. Bjallra či ED sú v rozličných cool farbách.
A za mňa aj Lodger v nejakej novej edícii bude niečo, čo u nás až tak nestretne.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli