Dobrý športový kočík s konštrukciou, na ktorý sa ľahko nacvakáva/vycvakáva vanička

Zodpovedané
22. okt 2019

Ako druhorodicka uz som sa poucila a nechcem 3-kombinaciu, pretoze vajicko a sportova cast mi nakoniec vobec nevyhovovali. Vyberam teda kocik podla sportovej konstrukcie. V uzsom vybere mam napr. Valco Snap 4 a Oyster Zero.

Potrebujem lahky kocik, co sa lahko zlozi a je aj pohodlny pre dieta. Ako je to vsak s nacvakavanim vanicky ci autosedacky na konstrukcie? Existuje nieco, kde stlacenim tlacidla uvolnim obidve strany naraz a len vytiahnem vanicku? Lebo system, co som mala predtym, bol tragicky - vyzadoval si vela fyzickej sily. Po porode cele zle.

Vdaka za info, prip. tipy.

PS: Dietatko bude majove.

Ahoj,

Valco Snap i Oyster Zero sú oba fajn. Ide o ľahučké kočíky ponúkajúce nakliknutie vaničky pomocou adaptérov. Akurát tlačidlové - memory button nakliknutie to nie je, ale nemôžem povedať, že by to bolo extra náročné. Skôr je to podobné odnímaniu autosedačky.

Valco Baby Snap 4

Babystyle Oyster Zero

Za mňa je z nich lepším výberom Oyster - kvôli odpruženiu, čo aj v tejto miere pri novorodencovi určite oceníš. Z týchto ľahkých, neotočných modelov ja považujem za super a kvalitnú, možnosť aj Baby Jogger City Mini 2, príp. City Mini GT2.

Baby Jogger City Mini 2

Baby Jogger City Mini GT2

Mne osobne by prišiel ako dobrý nápad aj Jané Kawai či Jané Kendo - s vaničkou Micro, čo je ľahunká a dokonca super skladacia (priestranná absolútne dostatočne) by to bolo easy. Ani tento model vaničky nemá pamäťové tlačidlá, ale vyklikávanie je jednoduché (úchyty majú len nadvihávacie (potiahnutím) páčky. Autosedačky majú integrované tlačidlo v rukoväti, takže tam by to bolo naozaj jednoručné.

Jané Kawai

Jané Kendo

Easywalker Harvey2 je tiež ľahunký, no stále full-size kočík s fajn vaničkou, kde s naklikávaním nebudeš bojovať.

Easywalker Harvey2

Ak by si ale chcela tie pamäťové tlačidlá - memory buttons, kde len klikneš a zdvihneš, Cybex Mios či Balios S by mohli byť tvojou voľbou. Vyklikneš (sedák, vaničku) aj jednoručne.

Cybex Mios 2

Cybex Balios S

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli