Druhý športový kočík na výlety do mesta, rôzne výšky rodičov + mačacie hlavy, nech nepôsobí lacno

Zodpovedané
20. nov 2019

Ahoj Eli,

rozmýšľam nad výmenou nášho druhého športového kočíka. Denne používam na vychádzky po dedine aj lese Bugaboo Runner, to je náš prvý kočík. Keďže máme psa, sme často v teréne a tento „tank“ prejde naozaj všetko, zamiloval si ho aj muž a nedá naň dopustiť.

Do mesta mám Cybex Priam – pôvodne to bol môj prvý športový kočík, ale nevyhovoval mi na naše rozbité dedinské cesty. Rozmýšľam, že ho vymením za niečo ľahšie a menšie do kufra auta, keďže s ním chodím maximálne tak raz do týždňa na nákupy a kočíkovanie po meste a mohol by nájsť lepšie využitie u novej majiteľky.

Moje požiadavky sú: ideálne ľah v rovine (ako má Priam) a nie korýtko, dobré odpruženie – bude chodiť aj po mačacích hlavách (Priam mi prišiel v tomto dosť tvrdý), výškovo nastaviteľné madlo (medzi mnou a mužom je skoro 20 cm rozdiel), jednoduché skladanie.

Malý má 18 mesiacov a už je chodec, zatiaľ však nie taký, že si vie do kočíka nastúpiť a vystúpiť z neho. Úprimne, skôr s ním bojujem, keď ho pripútavam, ale keď už je raz v kočíku, pekne sedí a vozí sa rád. Rada by som poznala tvoje tipy mimo značky Cybex, tú mám „nakukanú“ 🙂 Na cene nezáleží, určite však jednou z podmienok je dizajn, ktorý nepôsobí lacno.

Ďakujem!

Ahoj,

Jedným z prvých fajn kandidátov by bol Baby Jogger City Mini GT2. Predstaviť si viem aj Mutsy Nexo alebo Nuna Tavo - prídu mi ako pohodlné, pekné riešenia a určite stoja za myšlienku najmä kvôli lepšiemu pruženiu. Z dizajnovo špecifických Emmaljunga NXT30 je možnosťou aj na nerovnosti.

Baby Jogger City Mini GT2

Mutsy Nexo

Nuna Tavo

Emmaljunga NXT30

Nespomínam veľmi otočné športové kočíky - príde mi, že v 18. mesiacoch už taký asi toľko nevyužijete. Keby náhodou ale, tak by som sa obzrela po Joie Versatrax alebo Stokke Beat.

Joie Versatrax

Stokke Beat

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli