Espiro Yoga verzus Roan Ivi. Ktorý je vhodnejší na dedinu pre októbrové bábo?

Zodpovedané
19. aug 2023

Ahoj,

nevieme sa rozhodnúť pri výbere kočíka. Páči sa nám Roan Ivi a Espiro Yoga. Bývame na dedine, tak potrebujem niečo, čo zvládne aj terén. Auto máme menšie. Kočík sa musí dať poskladať a nesmie zaberať veľa miesta. Bábätko sa narodí v októbri, takže potrebujeme vaničku, ktorá bude priestranná. Musí sa do nej zmestiť fusak.

Koncom jari a začiatkom leta budeme prechádzať na športovú časť, takže tá musí byť dobre vetraná.

Ktorému kočíku máme dať prednosť?

Vieš poradiť aj inú značku?

Ďakujem

Ahoj,

z Tvojho výberu je jednoznačne flexibilnejším, ľahším a po zložení skladnejším modelom Espiro Yoga. Oproti Roan Ivi má o čosi menej priestrannú vaničku. Na tú sa však veľmi nezameriavaj, keďže dieťa v nej trávi minimálny čas a pre novorodenca vo fusaku je dostatočne priestranná. Novorodenec má radšej menej voľného priestoru, pretože mu pripomína úzkosť maternice, v ktorej bol 9 mesiacov.

Pri výbere kočíka je dôležitejšia jeho konštrukcia a športové sedadlo. To má jednoznačne lepšie Yoga v porovnaní s Ivi. Má nenafukovacie gélom plnené kolesá, ktoré oproti tvrdeným gumovým lepšie pružia. Dá sa zložiť jednou rukou a naviac so sedadlom nasadením v akomkoľvek smere. Po zložení sa dá navyše jednoducho preniesť na ramene pomocou zabudovaného ramenného popruhu, alebo uložiť na miesto. V zloženom stave stojí. Hlboká vanička Ťa zaujme nielen zabudovaným stabilizátorom vibrácií, panoramatickým oknom, ale aj možnosťou zloženia na placku, ktorá šetrí miesto nielen v kufri auta. A nesmiem zabudnúť spomenúť, že jeho konštrukcia s nasadeným športovým sedadlom váži o 5 kg menej oproti Ivi. To je teda už celkom zaujímavý rozdiel.

Ja osobne by som jednoznačne dala prednosť modelu Espiro Yoga.

V pomere cena/kvalita a v tejto cenovej relácií nenájdeš variabilnejší kočík. Sú tu už iba drahšie modely: Britax Smile 5Z, prípadne mestskejší kočík Babystyle Oyster 3, alebo Yog-e vlastnosťami najbližšie Kinderkraft Nea, Zopa Move Cross 2 a Zopa Quest.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally