Existuje kočík, ktorý má dlhú striešku, možnosť úplného ľahu a kolesá do snehu?

Zodpovedané
19. nov 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík pre moju 7-mesačnú dcéru, ktorá rada spinká v kočíku. Bude to náš prvý športový kočík.

Mal by mať:

  • XXL striešku aj s možnosťou vetrania,
  • možnosť úplného ľahu,
  • kolesá, ktoré zvládnu zasnežený terén,
  • váha kočíka maximálne do 12 kg,
  • vhodný pre vyšších rodičov,
  • otočný - nie je podmienkou,
  • kvalitná konštrukcia,
  • maximálne do 300 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

ako prvý odporučím hybridný kočík
Baby Jogger City Mini GT2, ktorý patrí k populárny a obľúbením pokračovacím kočíkom, určeným na výlety a aj do mierneho terénu. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Často ho v poradni odporúčam, tak ako aj nedávno v podobnej zodpovedanej otázke, ktorú Ti sem pripnem pre inšpiráciu:

Pozri si aj novinku, ktorá je cenou mierne nad ale mohla by ti skvele vyhovovať: Easywalker Jackey XL. Je to cestovný neotočný kočík, ktorý má penové kolesá a občasný nerovný terén hravo zvládne. Má rodičovské madlo vo výške 109 cm. Super sú hlavne jeho väčšie kolesá, ktoré si hravo poradia aj so snehom. O jeho menšom bratovi pre stredne vysokých rodičov som napísala podrobnú recenziu.

Vyhovovať by mohol aj kočík Zopa Quest. Je to praktický, ľahký športový kočík s odpružením všetkých štyroch kolies a väčšími gumovými kolesami. Zaujme nielen prijateľnou a dostupnou cenou, ale hlavne zaujímavým dizajnom. Na jeho podvozok možeš umiestniť hlbokú vaničku či autosedačku a vytvoriť z neho plnohodnotný kombinovaný kočík, ktorý ti ušetrí veľa času a miesta. Priestranné športové sedadlo je otočné v smere aj proti smere jazdy. Mínusom je teleskopicky nastaviteľná rukoväť vo výške od 94 do 105 cm, ktorá skôr sadne stredne vysokým rodičom.

Podobným ľahkým a praktickým cestovným modelom určením pre vysokých rodičov je Venicci Tinum Upline. Bohužiaľ ho kúpiš iba ako dvojkombi.

A ešte mi napadol kočík Nuna Mixx Next. Je to otočný model s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies. Kolesá sú väčšie, takže hravo zvládnu aj nerovný terén. Výška teleskopickej rodičovskej rukoväte je od 96 do 112 cm, takže veľmi vhodná pre Vás oboch.

Spomeniem aj bazárové kočíky Britax B-Motion 3 Plus alebo štvorkolesový model Britax B-Motion 4 Plus majú výšku rodičovského madla do 112 cm. Ich sedadlá sú však umiestnené nižšie na konštrukcií, čo môže byť pri častom zohýbaní k dieťaťu problém.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally