Existuje priestranný kočík s polohovateľnou rukoväťou?

Zodpovedané
3. okt 2022

Ahoj,

máme kočíky Bugaboo Cameleon 3 a Cybex Balios S Lux a u obidvoch sa vnučka dotýka hlavičkou striešky.

Aký väčší kočík mám kúpiť, aby mal polohovateľnú rukoväť, nebol veľmi ťažký a prešiel terén ako tie dva, ktoré už máme?

Ďakujem

Ahoj,

je čas prejsť na neotočný model, pretože tie ponúkajú dlhšiu výšku chrbtovej opierky a zároveň niektoré aj možnosť úplného priestranného ľahu. Väčšina z nich však nemá polohovateľnú rukoväť.

Takúto nastaviteľnú rukoväť majú skôr kombinované (2v1alebo 3v1) kočíky. Niektoré sa dajú kúpiť aj ako samostatný športový kočík. Ich nevýhodou je však vyššia obstarávacia cena a menšie sedadlo. Iba málo z nich má všetko. Takýmto modelom je napríklad Easywalker Jimmey.

K najväčším na trhu patrí jednoznačne Baby Jogger City Mini GT2. Má kolesá, ktoré vládnu bez problémov mesto aj ľahší off-road. Rukoväť GT je polohovateľná a po zložení umožňuje dvojke aj samostatne stáť. Na jej boku nájdeš aj centrálnu brzdu. GT2 novo umožňuje zdvihnúť aj opierku nožičiek. Má priestranné sedadlo s vysokou nosnosťou a to pohodlne odvezie aj väčšie dieťa. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), tak jeho kolesá a odpruženie sú vhodné nielen do mesta, ale aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

K podobným, aj keď s o čosi menej priestranným sedadlom patrí kočík Thule Spring.

Cenovo dostupným a štvorkolesovým kočíkom je zase Carrello Bravo Plus.

K mamičkami obľúbeným a dobre hodnoteným modelom patria Petite&Mars Street+ Air a Britax B-Motion 4 Plus.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally