Existuje športová trojkolka s možnosťou aj pre novorodenca?

Zodpovedané
29. máj 2022

Ahoj,

hľadám ideálny športový kočík. Aktuálne máme Kinderkraft Prime, s ktorým som viacmenej spokojná, ale potrebujeme pre 11 mesačného syna už niečo spratnejšie do auta (tento zaberie celý kufor).

Pokukujem po trojkolkách, lebo kmitanie predných kolies a neustále blokovanie a odblokovanie je nad moju trpezlivosť.

Od kočíka potrebujem:

  • zvládnuť mierny terén - štrk, jamy, vyspádované chodníky, lúku,
  • dlhú striešku,
  • použiteľnosť neskôr aj pre novorodenca - plánujeme aj druhé dieťa,
  • tichú a hladkú jazdu - nie praskajúcu konštrukciu,
  • ľahké ovládanie,
  • ľahké skladanie do 1 celku - aktuálne skladáme podvozok a vrch samostatne,
  • možnosť zdvihnúť nôžky do roviny,
  • ideálne tak do 400 eur.

Ktorý kočík spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam Baby Jogger City Mini GT2, ktorý sa dá zohnať za dobré peniaze v akcii, alebo na bazáre, ak nechceš už do kočíka príliš investovať . Sama ho mám doma a som s ním veľmi spokojná. Jedná sa o športový kočík, ku ktorému sa dá pripojiť hlboká vanička a aj vajíčko. Môžeš ho tak využívať od narodenia. Môže Ťa zaujať 10,4 kg hmotnosťou, ľahkým zložením, dlhou strieškou s náhľadovým okienkom, nastaviteľnou rukoväťou a veľmi priestorným sedením. To sa dá nastaviť do úplného ľahu, vrátane polohovania nôh. Hoci má kolesá menšie, tak zvládne aj terén.

Kočík sme mali aj v redakcii na testovanie. A ako obstál, sa dozvieš v tejto video recenzii! 🙂

Ak by si chcela väčšie kolesá, tak odporúčam aj bazárový Baby Jogger City Elite 2. Ten je veľmi podobný GT2, ale vďaka väčším kolesám je určený viac do zhoršeného terénu.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia