Existuje športový kočík s vyšším sedením, ktorý je vhodný pre rodičov s výškou 180 cm?

Zodpovedané
9. nov 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík s vyšším sedením. Moja výška je 180 cm a manželova 183 cm. Bývame v meste, ale máme tu hrboľaté námestie. Bolo by dobré, aby bol kočík aj dobre odpružený. Kolesá také, ktoré sa nemusia fúkať. Nie je to 100% podmienka, tak ako nemusí byť otočný do obidvoch smerov. Tiež by som si predstavovala trošku väčší košík, aby mi tam zmestil nákup. Teleskopická rukoväť je v poriadku, ale môže byť aj kĺbová. Kočík musí mať madlo, ktoré nie je "prilepené" hneď k dieťatku. Teda tak, aby si dokázalo vybrať a aj vyložiť na madlo nôžky.

Vieš mi poradiť?

Za odpoveď ďakujem

Ahoj,

pozri si kombinovaný kočík ABC Design Samba. Je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Nižšia váha a jednoduchá manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Poteší aj absencia zadnej osi kolies, ktorá tak neobmedzuje ani v dlhých krokoch. Športové sedenie je dostatočne priestranné a navyše ho je možné napolohovať do úplne rovného ľahu.

Zváž aj Adamex Belissa a Kunert Ivento. Nedávno som ich v poradni porovnávala, tak Ti ho sem pripnem:

Podobnými modelmi sú aj Bebetto Pascal či Bebetto Flavio.

A pozri si aj Britax Smile 4, ktorý je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov pohybujúcich sa po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným športovým sedadlom na konštrukcii. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí sám. Priestranné športové sedadlo patrí na trhu k tým priestrannejším a je možné ho napolohovať do úplne rovného ľahu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally