Existujú aj napodobeniny Bugaboo? Ako zistím, že bazárpvý BGB Buffalo je originál?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

plánujem kúpiť kombinovaný bazarový kočík Bugaboo Buffalo, tak sa chcem spýtať, či existujú na trhu aj nejaké napodobeniny, ktoré majú nejaké znaky, že to nie je originál. Konkrétne napr. fóliovaná konštrukcia, alebo nápis Bugaboo na konštrukcii... je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď 😊

Ahoj,

značka Bugaboo určite vyvoláva vôľu napodobovať, ale ich dizajn je tak špecifický a mechanicky prepracovaný, že presnejšie kópie prakticky neexistujú. Myslím také, u ktorých pochybuješ, či to vlastne BGB je, alebo nie je. Aspoň ja som sa ešte s takou nestretla. Čo sa nápisu týka, nebýva obvykle na konštrukcii, ale napríklad limitky (ako Diesel) mávajú bok špecifický a nápis tam je. Je to dosť dané tým, ako starý je model, čo sa chystáš kúpiť (viem, že staré BGB kočíky mali aj inak umiestnené trochu tie logá), a tiež, čo presne myslíš a kde. Ideálne by bolo priložiť fotografiu, lebo sa mi to ťažko predstavuje. Keď tak, ak ťa moja odpoveď neupokojí úplne, mi pošli otázku ešte raz aj s fotkou modelu, o ktorom uvažuješ.

Každopádne by som ťa chcela upokojiť - jedna vec je, že maminka si mohla kočík polepiť, alebo farbiť, ale ak dizajnovo naozaj vyzerá ako Buffalo, s najväčšou pravdedobnosťou to Buff bude. Nezabudni si však skontrolovať vek resp. stav, či je ok, či nie je pristarý a nie je to príliš na kočíku cítiť.

Bugaboo Buffalo

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli