Existujú ešte športové kočíky s prehadzovacou rukoväťou?

Zodpovedané
27. mar 2019

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ci sa este vyrabaju sportove kociky s otacacou rukovatou? Nakolko nemozem nic take najst. Viem ze take boli, lebo svagrina mala - ale to je 10 rokov dozadu a pride mi to ako super vec.

Dakujem

Ahoj,

áno, kočíky s prehadzovacou (do druhej strany pretáčacou) rukoväťou stále existujú, ale už nie sú veľmi časté. Je to z jednoduchého dôvodu - napriek tomu, že to v niektorých situáciách je praktické, mení to veľmi ťažisko kočíka, ktorý je v druhom smere často veľmi ťažko ovládateľný. Okrem toho táto funkcia pridáva kočíku na váhe a je obvykle jednoduchšie ju nahradiť jednoduchším otáčaním sedadla vykliknutím/nakliknutím. Posledným dôvodom je, že v spoji, ktorý sa prehadzuje, je potom kočík náchylnejší či už na kazy, alebo na vyhrkanie/vyheglanie, keďže sa jedná o ďalšiu pohybujúcu sa časť kočíka.

Dnes dostupné modely zahŕňajú lacnejší Quatro Monza, Gesslein F6 a Gesslein F10, Hartan Topline S či Topline X.

Quatro Monza

Gesslein F6 Air+

Hartan Topline S

Hartan Topline X

Z dizajnových kočíkov (no zoženieš aj lacnejší bazárový kúsok) je to veľmi obľúbený Bugaboo Cameleon. Aktuálnou vychádzajúcou novinkou s prehadzovacou rúčkou Ergobaby 180.

Bugaboo Cameleon 3

Ergobaby 180

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli