Farebný kombinovaný kočík do mesta, skladný no taký, čo hojdá + súčasťou by mala byť taška aj pláštenka... 3kombi

Zodpovedané
26. okt 2020

Dobrý deň,

už dlhšie hľadám kočík, no už začínam byť zúfalá. Uvedomujem si, že mám asi veľké požiadavky, ale skúsim, či by ste mi nejako neporadili.

Chcela by som:
1. kočík do mesta, rýchlo skladný do auta a nie veľmi ťažký
2. kočík, v ktorom sa dobre hojdá bábo 🙂
3. kočík, ktorého súčasťou bude aj taška + pršiplášť, aby som si to nemusela dokupovať
4. veľmi dôležitá je pre mňa aj farba - mám pocit, že odvšadiaľ na mňa vyskakujú sivé a čierne a béžové kočíky. Ja túžim po ružovom alebo žltom kočíku.
5. trojkombinácia
6. cena do 1000€

Už vopred Vám ďakujem za akékoľvek rady a odporúčania, uvedomujem si, že nebude jednoduché mi poradiť. ĎAKUJEM.

Ahoj,

jedna vec je tu veľmi ťažko skĺbiteľná (ostatné by aj šli). Mestský rýchlo skladný a ľahší a taký, kde sa dobre hojdá bábätko. To dobré hojdanie je vlastnosť typická práve pre veľké, ťažké, mohutné buď retro kočíky, alebo oválne neskladné poľské kombinácie.

Tu budeš musieť urobiť najväčší kompromis, pretože 100% sa to splniť nedá. Čo sa ale veľkosti a mäkkého odpruženia týka, jednoznačne poradím Cybex Mios.

Cybex Mios

Alebo tvrdší Priam.

Cybex Priam 3

Prípadne Easywalker Charley (či trochu väčší Harvey2). Asi jediné kočíky, kde zároveň máš kompaktné skladanie a aj je možné ich pohojdať (ale nečakaj absolútne nejaké úplné retro hojdanie). A sú dostupné aj v žltej a ružovej a i., viď foto.

Easywalker Charley

Easywalker Harvey2

Ďalším kompromisom bude tá taška a pláštenka súčasťou. Veľa - hlavne tých lepších a moderných - kočíkov ich proste v balení nemá, teda aspoň nie tašku (a pláštenku len niektoré). ALE je najmenej požiadať predavača, hoc emailom či telefonicky, že si prosíš originál a nech ti to objedná s tým/doplní do objednávky, alebo si to vyklikať sama.

Všetko v balení zasa raz mávajú len tie veľké poľské kombinácie a nie je to výhra. Často je to príslušenstvo lacné, nepraktické, nekvalitné, “len aby bolo”. Ja osobne som skôr typ, čo si radšej dokúpi, čo ozaj využije, a prípadne aj v cool kontrastnej farbe či vzore (napr. tašky od Pink Lining idú k ničomu a všetkému zároveň a sú nádherné).

Žiadny menší hojdavý kočík mi pravdu povediac už nenapadá. Ty si mala nejakých, hoc i šedých a pod. favoritov? Keď tak mi napíš, nech viem po čom si pozerala - riešenie je totiž vtedy dať si prešiť striešku plus ušiť farebné doplnky - mašľu, podložku, fusakodeku, nánožník, tašku a máš zrazu farebný kočík.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli