Inglesina Aptica - aký je, a stojí za to? Kolesá v zime, priestrannosť, materiál..?

Zodpovedané
27. sep 2019

Ahoj, Eli.

Veľmi nás zaujal (i napriek vyššej cene) kočík Inglesina Aptica, no nie sú naň takmer žiadne recenzie.

Páči sa nám jednoduché skladanie i dizajn. Chcela by som hlavne kočík do mesta, pri ktorom by som bez problémov využila všetky jeho časti. Hlboká časť sa mi zdá dostatočne priestranná, no taktiež by som chcela využiť i športovú časť. Bábätko očakávame vo februári, takže ho chcem naplno využiť bez toho, aby som musela kupovať ďalší športový kočík. Tiež by som sa chcela spýtať na bezpečnosť a kvalitu vajíčka, ktoré je bez možnosti isofixu.

Vieš nám, prosím, napísať niečo bližšie o tomto kočíku (kolesá v zime, priestrannosť, materiál)?

Ďakujem veľmi pekne.

Ahoj,

Inglesina Aptica - je k nej čo povedať. Začnem tým (aj keď možno nie tak podstatným, ako by sa mohlo zdať), že je krásna. Nádherný, štýlový kočík pre elegantné mestské mamičky - jednoznačne. Aj skladanie je veľmi fajn, aj keď nie úplne najkompaktnejšie (trochu dlhé). Čo sa hlbokej vaničky týka, je jednoducho úžasná. Za mňa je ale športová časť horšia. Priestor je ok, úžasné polstrovanie. Ale strieška je strašne labilná. Toto mi na celom kočíku vadilo najviac, keď som si ho skúšala - nielen tenší materiál ten striešky, ale aj také akoby voľnejšie prúty. Takže rátaj s tým, že pri silnom vetre a pod. sa bude trochu hýbať.

Inglesina Aptica XT

Druhou slabšou stránkou kočíka, ktorú je vhodné pri rozhodovaní vziať do úvahy, je tvrdosť konštrukcie. Áno, kočík je odpružený, ale len mierne, a to na tlmenie nejakých tých nárazov a nerovností. Ale mäkká jazda to jednoznačne nie je, takže ak máte kopec nerovností a terén v okolí (alebo plánujete takéto prechádzky a výlety), bude kočíkom trochu triasť.

Kopa detičiek tento pocit pri jazde preferuje - najmä kým sú v bábätkovskom veku. Je to dosť fajn na ich uspávanie 😉 K zimnému obdobiu a snehu - za mňa to nie je kočík na sneh. Po odhrnutých a bežných trasách prejdete, ale nerátaj s komfortom po snehu. S tým nerátaj pri nijakom kočíku, okrem tých mohutných s veľkými kolesami.

Takže, aby som to zhrnula. Za mňa je ideálne kúpiť tento kočík len ako podvozok a vaničku (s prípadným vajíčkom) - napríklad kociky.sk túto možnosť ponúkajú a užiť si komfort hlbokej časti.

A ak budeš tak spokojná s celkovou funkcionalitou aj na konci vaničkového obdobia, športiak sa dá dokúpiť vždy. Resp. potom kúpiš iný a nebude ti ľúto nedopoužívania športovej časti z kombinácie.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli