Inglesina Aptica XT - aká je? Čo s tou labilnejšou strieškou? Aký iný podobný kombinovaný kočík do 1000e by si odporučila?

Zodpovedané
23. okt 2020

Ahoj,

rada by som sa opýtala na kočík Inglesina Aptica XT. Veľa recenzií som na ňu nenašla, takže mám z nej trošku obavy. Hlavne som zistila, že striešku na športovej časti má takú dosť labilnú. To ma dosť odrádza od nej. Je to dosť drahý kočík - nechcem kvôli tej strieške kupovať ďalší športový kočík. Je to naozaj také zlé s tou strieškou, alebo sa to dá zvládnuť? Iné kočíky to majú kvalitnejšie riešené? Má táto Aptica XT aj iné nedostatky?

Prípadne vieš mi odporučiť nejaký iný kočík do tých 1000€ trojkombinaciu podobný tomuto? (Zvažovala som aj ABC Design Salsa 4 Air).
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

Ahoj,

Inglesina Aptica XT je taký lepší mestský kočík i napriek lepším a odpruženejším kolesám. Je to taký nižší model, a teda áno, s takou labilnejšou strieškou. Podľa mňa to však nie je katastrofa. Ak bude von’ku šialene fúkať, pocítiš to, ale vtedy von moc chodiť ani nebudete. Priestorom je sedadlo fajn, aj keď opierka na nohy by mohla byť dlhšia.

Inglesina Aptica XT

Ako mestský kočík je to teda skôr fajn, ale áno, so strieškou, čo má vôľu, treba rátať. Ak s tým budeš uzrozumená, tak do dva a pol roka s ním vydržíte.

K iným nedostatkom, no podľa mňa na takýto nižší model by mohla byť ľahšia a skladnejšia. 13 a pol kila a 90 cm na dĺžku zloženého športiaku je proste dosť. Takže to by mohlo byť niečo ďalšie, s čím rátať. Plusom ale je ultrapohodlnná vanička a celková fajn kvalita. Otázkou (napr. na predajcu) by možno mohlo byť, či nepredávajú iba hlbokú verziu. To by ti mohlo na začiatok postačiť, kým si rozmyslíš, či ako športiak náhodou nepotrebuješ niečo iné.

Ako alternatívu by som skôr odporučila niečo ako Easywalker Harvey2.

Easywalker Harvey2

Dokonca možno aj niečo ako Mutsy Icon. Tam je strieška kratšia a aj sedák trochu menší. Ako začiatočný model je to fajn kočík - aj jazdne.

Mutsy Icon

Prípadne silno odporučím Gesslein FX4 Classic. To je mäkký, vyšší kočík s inou strieškou a super jazdou. Ten by bol asi jednou z mojich prvých volieb v tomto prípade.

Gesslein FX4 Classic

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli