Je Junama Space vhodný do malého mesta pre januárové dieťa?

Zodpovedané
4. nov 2023

Ahoj,

na predajni mi padol do oka kočík Junama Space. Bývam v malom meste a netuším, či je pre mňa vhodný. Len som našla nosnosť 13 kg, to ho môžeme používať do akého veku.

Chlapček sa nám narodí koncom januára, cenovo sme ochotní dať tak do 700 EUR.

Je Junama Space pre nás vhodný?

Je lepšie kúpiť len hlboký a potom športový alebo rovno dvojkombináciu?

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som model Junama Space v poradni porovnávala. Patrí do kategórie ťažších kočíkov, ktorých váha môže po čase mamičke prestať vyhovovať. Moju odpoveď Ti sem pripínam, aby som sa neopakovala. Zároveň v nej nájdeš aj iné mnou často odporúčané modely kočíkov, ktoré by sa Ti hodili a nemusela by si v krátkom čase uvažovať o kúpe samostatného športového kočíka.

Osobne by som v Tvojej situácií nekupovala samostatný hlboký kočík. Výber na trhu je dosť obmedzený. Ich obstarávacia cena je skoro rovnaká v porovnaní s kvalitnými dvojkombi kočíkmi.

Pri výbere prvého kočíka je dôležité zamerať sa hlavne na správny výber športového sedala, pretože v ňom Tvoje dieťa strávi dvojnásobok času oproti hlbokej vaničke. V tej je dieťa najčastejšie do cca 6 mesiaca, naviac do 12 mesiacov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally