Tudore Forester verzus Junama Space. Ktorý z nich vybrať?

Zodpovedané
8. feb 2023

Ahoj,

prosím o posúdenie dvoch kočíkov, prípadne odporúčania nejakého podobného.

Ide o Tudore Forester a Junama Space.

Vyberáme kočík prevažne do mesta, občas na dedinu a aj do terénu. Chceli by sme priestrannú vaničku, taktiež odpruženie zodpovedajúce pre vybraný terén.

Ďakujem

Ahoj,

Tudore Forester je robustný 15,5 kg vážiaci kočík. Má síce dvojnásobne odpružený podvozok s all-terrain gélom plnenými bezdefektovými kolesami, no za mňa je veľmi ťažký. Na výber máš aj nafukovacie kolesá. Hlboká vanička je oválna s vnútornými rozmermi 75 x 35 cm. Takúto veľkosť hlbokej vaničky odporúčam pre deti narodené v zimnom či jarnom období, pretože nasledujúcu zimu už trávia v športovej nadstavbe.

Junama Space je vhodná do ľahkého a rovného mestského terénu. Tomu je prispôsobená aj konštrukcia, ktorá má navyše v najviac namáhanej časti použité plastové spoje. Počítaj s tým, že môžu po čase začať vŕzgať. Ak hľadáš kočík na dedinu, tak na tento model zabudni. Váži 13,2 kg a má rovnakú nosnosť športového seddla (15 kg) ako Tudore.

Na trhu sú v tejto cenovej relácií zaujímavejšie kúsky, ktoré sú navyše aj ľahšie a ponúkajú viac funkcií.

Pozri si napríklad Kinderkraft Nea, Zopa Quest či Zopa Move Cross. Sú to ľahké a skladné kočíky, ktoré majú dvojité odpruženie a vyššiu 22 kg nosnosť. Zároveň majú výšky chrbotových opierok cca 50 cm, takže ich využiješ až do konca kočíkovacieho obdobia. Navyše v letnom období poteší a hlavne pomôže kvalitná cirkulácia vzduchu, pretože majú zabudované okná ako v hlbokých vaničkách, tak na športových sedadlách. Jazdiť s nimi môžeš v meste a aj na dedine.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally