Je kočík Espiro Bueno kvalitný?

Zodpovedané
4. jan 2023

Ahoj,

som prvorodička a práve vyberáme kočík pre nášho malého. Na trhu je veľmi veľa značiek a my sa nevieme rozhodnúť, ktorý by bol pre nás najvhodnejší.

V obchode nás zaujal kočík Espiro Bueno.

Bývame na dedine a potrebujeme kočík, ktorý zvládne aj nerovný terén. Budeme využívať aj auto, takže aj skladnosť a manipulácia by mala byť ľahšia. Náš rozpočet je cca 700 - 800 eur. Ja mám výšku 165 cm, takže patrím medzi nižších rodičov.

Je podľa Teba Espiro Bueno vhodný a kvalitný?

Vieš poradiť aj inú značku?

V obchode nám odporučili ísť do 2-kombinácie a sedačku kúpiť osobitne.

Je pravda, že 3-kombinácie sa neoplatia?

Ďakujem

Ahoj,

kúpu trojkombinácie odporúčam vtedy, keď je v balení autosedačka kvalitnejšej značky. Napr. Cybex, Maxi-Cosi, Joie a pod. Sú testované a spĺňajú najprísnejšie bezpečnostné pravidlá.

Ak chceš kúpiť trojkombináciu, tak sa zameraj na kvalitnú autosedačku - tzv. vajíčko. Potom sa zameraj na výber športového sedadla, pretože to budeš využívať najdlhšie.

Espiro Bueno je cenovo dostupný kočík, na ktorý nasadíš s adaptérmi aj autosedačku známejšej značky. So svojou nastaviteľnou (do výšky 110 cm) otočnou rodičovskou rukoväťou je vhodný pre vyšších a stredne vysokých rodičov. Má tvrdšie mechanické odpruženie, ktoré sa v spojení s nenafukovacími plnenými penovými kolesami hodí do mesta a aj na rovnejšiu dedinu. Navyše je dodávaný s bohatým príslušenstvom v cene, čo určite poteší. Medzi jeho mínusy patrí vyššia váha (14,3 kg). Hoci má 22 kg nosnosť sedadla, tak jeho 49 cm výška chrbtovej opierky nemusí byť pre väčšie dieťa dostatočná.

Podobným cenovo dostupným modelom, ktorý v poradni často odporúčam je kočík Kinderkraft Nea. Ten je oproti Buenu o cca 2 kg ľahší. Zároveň je o čosi viac nabití funkcionalitami, ktoré vedia uľahčiť život Tebe a dieťaťu. Hlboká vanička má panoramatické okná, ktoré zabezpečujú dobrú cirkuláciu vzduchu počas teplých letných dní. Dieťa môže zároveň vnímať svoje okolie. Podrobnejšie informácie sa dočítaš v mojom krátkom článku, ktorý som o ňom napísala.

Pozri si aj kočík Zopa Move Cross, ktorý sa skvele hodí do prostredia dediny. Spomedzi modelov je najľahším so svojou 10 kg váhou.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally