Je kočík Moon Resea S vhodný pre novorodenca?

Zodpovedané
15. júl 2022

Ahoj,

začiatkom novembra čakáme prvé dieťatko. Zaujal nám Moon Resea S Edition Golden Rose 2022 v dvojkombinácii, ale recenzií je žalostne málo. Vaničku využijeme naozaj minimálne, keďže bude zima. Nepredpokladám, že budeme chodiť vtedy na prechádzky a či viac nevyužijeme športovú časť.

Je športová časť vhodná, alebo by sme boli nútení kúpiť extra športový kočík?

Resp. je ešte iný kočík, ktorý vieš poradiť?

Boli sme sa pozerať na Moon aj v predajni, ale neponúkli nám inú alternatívu.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi dobrá voľba kočíka! 🙂

Moon ReSea S Edition (2022) patrí k veľmi obľúbeným modelom a veľmi rada ho odporúčam. Športová časť je dostatočne veľká (z kočíkov Moon ju má najpriestrannejšiu). Oceníš u neho celkom ľahkú hmotnosť, ovládanie jednou rukou, aj ľahké zloženie do kompaktného rozmeru. Vďaka nafukovacím kolesám a citeľnému odpruženiu prejde bez problémov aj zhoršený terén.

Treba si uvedomiť, že staršie dieťa (okolo toho 1,5 - 2 roka) chce skôr chodiť než sa voziť. Preto veľa mamičiek kupuje druhý (doplnkový) kočík typu golfiek, ktorý je skladnejší a dosť ľahší, či už práve na nejaké tie rýchlo presuny, výlety alebo cestovanie.

Pokiaľ by si chcela naozaj priestranný športiak, tak odporúčam ABC Design Salsa 4 Air. Ten som ja sama mala vo výbere u najmladšieho syna. Oproti kočíkom Moon pôsobí viac robustne a má vyššiu hmotnosť – 14,5 kg, ale aj napriek tomu je dobre skladný a tiež ľahko ovládateľný jednou rukou. Nájdeš u neho aj podobný dizajn, nafukovacie kolesá, priestrannú hlbokú vaničku a ešte väčšie rozmery pri športiaku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia