Je kočík pre dvojičky Mikado Twin kvalitný?

Zodpovedané
5. júl 2023

Ahoj,

páči sa mi dvojičkovský kočík Mikado Twin 2023 (zo stránky e-kociky.sk). Ako hlavnú výhodu vidím to, že deti môžu sedieť vedľa seba a aj vajíčka sú vedľa seba. Na stránke nemajú uvedenú nosnosť kočíka a ani parametre vajíčka.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Ďakujem

Ahoj,

kočík pre dvojičky Mikado Twin je jednoduchý a cenovo dostupný s menej odolnou oceľovou konštrukciou. So svojou šírkou 77 cm je však pomerne úzky. Bez problémov s ním prejdeš aj cez 80 cm dvere, čo Ti jednoznačne uľahčí pohyb s kočíkom. Výška nastaviteľnej rodičovskej rukoväte vo výške od 80 do 110 cm vyhovuje rôzne vysokým rodičom. Nosnosť jedného športového sedadla je 15 kg, takže aj napriek priestrannosti vydrží o čosi kratšie. Striešky na nadstavbách sú jednoduchšie a bez náhľadových či ventilačných okien, ktoré by zabezpečovali cirkuláciu vzduchu. Použité látky nemajú vodoodolnosť so zabudovaným UPF 50+ ochranným faktorom, ktorý ochráni bábätko aj v pochmúrnom počasí a zároveň zabraňuje vyblednutiu.

Osobne nemôžem povedať, že by bol zlý. Vo svojej cenovej a kvalitatívnej triede je praktický. Počítaj však s tým, že Ti nevydrží do konca kočíkovacieho obdobia.

Jednoducho nečakaj od neho priveľa a možno Ťa prekvapí.

Určite Ti však odporúčam pre zvýšenú bezpečnosť zakúpiť s príslušnými adaptérmi autosedačky známych značiek. Napríklad Cybex, Maxi-Cosi, Joie, BeSafe atď.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally