Je kočík Venicci Tinum 2.0 vhodný na dedinu?

Zodpovedané
20. júl 2022

Ahoj,

bývame na dedine a chcela som si kúpiť Cybex Priam. Je mi však ľúto dať tak vysokú sumu na naše cesty. Navyše plánujem chodiť veľmi do terénu.

Rozmýšľala som, že si zadovážiť Venicci Tinum 2.0.0.
Vajíčko už máme Cybex Cloud Z.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Je aj iný, ktorý vieš poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

tomu úplne rozumiem 🙂.

Venicci Tinum 2.0 je lacnejší kočík, ale opäť to nie je model do pravidelného zhoršeného terénu.

Odporúčala by som skôr modely značky Moon s nafukovacími kolesami. Sú označené Edition. Majú super pomer cena/výkon a aj napriek svojmu elegantnému vzhľadu a nižšej hmotnosti sú určené aj do zhoršeného terénu.

Konkrétne sú to modely: Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition alebo Moon ReSea S Edition (2022).

Samozrejmosťou je priestranná hlboká vanička s predlžovacou strieškou a náhľadovým okienkom, obojsmerné športové sedenie s polohovaním nôh, ľahké skladanie a veľmi dobré jazdné vlastnosti aj ľahké ovládanie. Nadstavby majú uložené vyššie, ale vďaka nastaviteľnej rukoväti si môžeš výšku pohodlne prispôsobiť svojej postave. Celkovo sa jedná o veľmi obľúbené kočíky, s ktorými sú mamičky spokojné. Nech sa rozhodneš pre akýkoľvek model, tak verím, že budeš spokojná.

Viac som sa o týchto modeloch rozpísala v tejto otázke v poradni.

Ďalej to môže byť aj ABC Design Salsa 4 Air. Oproti kočíkom Moon pôsobí viac robustne a má vyššiu hmotnosť – 14,5 kg, ale aj napriek tomu je dobre skladný a hlavne ľahko ovládateľný jednou rukou. Má tiež elegantný, moderný vzhľad, nafukovacie kolesá, priestrannú hlbokú vaničku a ešte väčšie rozmery pri športiaku, ktorý patrí k tým najpriestrannejším.

Ja osobne by som išla určite do Abc Design Salsa 4 Air.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia