Je lepší kočík Babystyle Oyster Zero alebo Baby Design Wave?

Zodpovedané
5. okt 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Babystyle Oyster Zero a Baby Design Wave. Dcéra je dosť veľká po manželovi. Zatiaľ máme Roan Bass Next, s ktorým som veľmi spokojná. Akurát dá dosť zabrať stále kočík rozoberať. Mám malé auto, preto musím dávať jednu časť do kufra a druhú na zadné sedadlá. Je to dosť nepraktické.

Dosť často cestujem, tak sa obzerám po kočíku, ktorý je skladný. Roan si určite nechám, ale chcem jeden kočík čisto na presuny. Bývame v meste, chodievame všakstále na dedinu, preto váham medzi týmito dvomi.

Na Babystyle Oyster Zero sa mi nepáčia kolesá a to, že nemá na zadnej strane sieťku na odvetrávanie v lete. Baby Design Wave je o dva kilogramy ťažší.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

ja by som Ti neodporučila ani jeden kočík. Dôvod je materiál kolies, plus tvrdé a slabé mechanické odpruženie. Takéto odpruženie je skôr vhodné do mesta a podobné odpruženiu kočíka Britax Strider M, no na dedinu sa nehodí. Navyše obidva majú krátke chrbtové opierky, takže dieťa z kočíka skoro vyrastie.

Skôr by som pozerala kočík, ktorý je kompromisom váhy, skladnosti, výšky chrbtovej opierky a zároveň zvládne mestský a aj dedinský terén.

Odporúčam pozrieť si modely Carrello Bravo Plus alebo Muuvo Slick. Obidva majú väčšie chrbtové opierky, väčšie kolesá a dobré odpruženie, ktoré je vhodné aj na nerovnejší terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally