Je lepší kočík Bugaboo Fox 3 alebo Cybex Priam 3?

Zodpovedané
21. okt 2021

Ahoj,

mám veľkú dilemu medzi kočíkmi Bugaboo Fox 3 a Cybex Priam 3 s rosegold podvozkom. Bugaboo mi príde ako veľmi praktický kočík, ale dizajnovo zase obyčajný. Za to Priam je krásny a má aj super vlastnosti.

Aké sú najväčšie výhody jednotlivých modelov a do ktorého by si išla a prečo?

Ďakujem

Ahoj,

poďme si rozlúsknuť tvoju dilemu priamym porovnaním rozdielnych vlastností. Tie rovnaké nie sú až také dôležité.

Cybex E-Priam podvozok Rosegold / Bugaboo Fox 3

Nosnosť pre dieťa: 17 / 22
Sedenie: rovný ľah / korýtkové
Nosnosť košíka: 5 / 10
Opierka nôh: polohovateľná / nepolohovateľná
Vanička veľkosť striešky: XL / XXL

Vlastnosti po čase používania:
Vŕzganie konštrukcie: áno / nie
Odpruženie: slabšie / nič
Teleskopická rúčka: vŕzga-padá-búcha / nič

Takže, aké - také rozdiely by sme mali. Sú to plusy a mínusy z mojej strany, ktoré som našla v prečítaním nezávislých porovnaní. Ja som nemala osobnú možnosť rozsiahlejšieho testovania ako 10 - 15 minút v predajni. A to neberiem za reálne testovanie.

Pri Bugaboo Fox 3 nakoľko je to nový model som vlastnosti zo staršieho porovnania našla pri Bugaboo Foxe 2. Je to ten istý model, konštrukčne sa na ňom nič okrem odpruženia už na všetkých 4 kolies nemenilo. Menil sa hlavne dizajn vaničky. A úprimne ak tieto veci nevŕzgali doteraz na novom modeli po čase určite tiež nebudú.

Bugaboo Fox 2

Osobne za mňa, sama som pred narodením syna zvažovala Cybex, no od kúpy som ustúpila. Rozmery po zložení v kufri boli pre náš kufor auta dosť veľké (Nissan Qashqai) a to nemáme pri našom SUV malý kufor!

Dizajnovo si vieš obidva modely skvelo prispôsobiť k svojmu štýlu, pretože môžeš kúpiť veľké množstvo farebných prevedení, či už striešky, sedadla. Pri Bugaboo dokonca môžeš meniť aj dizajn pomocou krytiek kolies! Taktiež mi nedá nespomenúť rozsiahle možnosti dokúpenia rôzneho príslušenstva, takže si kočíky dokonale prispôsobíš dynamike svojho životného štýlu.

Ešte čo to k dileme korýtkový, či nekorýtkový. Ubezpečujem ťa, že korýtkový ľah je úplne normálny a dokonca pre mnohých pohodlnejší ľah, lebo nôžky sú trošku vyložené. Korýtko sa nazýva aj “ergonomickým sedením”. Jediným problémom by mohlo byť, pre bábätko, ktoré radšej správa na brušku, nemuselo by sa mu korýtko páčiť. Často sa to ale nestáva.

Cybex Priam 3

Bugaboo Fox 3

Ak by som sa mala opäť rozhodnúť pre jeden model, tak u mňa vyhráva Bugaboo Fox 3. Prečo? Mám rada in modely a trošku neopozeranejšie, funkčnosť a praktickosť pri skladaní do auta, jazdné vlastnosti odpruženia v teréne, XXL strieška a v neposlednom rade, že ma po čase kočíkovania nečaká hŕkanie a vrzgot. Toľko za mňa, ty môžeš po prečítaní získať o 180 stupňov odlišný pohľad od môjho a povedať si idem do Cybex-u!

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kočikopédiu a môj login (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally