Je lepší kočík Moon ReSea Edition 2023 alebo Nuna Mixx Next?

Zodpovedané
14. feb 2023

Ahoj,

hľadám kočík prevažne do mesta. Hlboká vanička bude využívaná od apríla. Pri čiernej farbe no bojím vyblednutia. Páči sa mi Moon ReSea Edition 2023 a Nuna Mixx Next.

Dá sa dokúpiť extra strieška?

Môže vydržať podľa Teba farba bez vyblednutia?

Dajú sa látkové časti odpisovať a prať?

Ktorý je z Tvojich skúseností lepší?

Ďakujem

Ahoj,

pozeráš kočíky, ktoré sú rozdielne hlavne k výške rodičov.

Moon ReSea S Edition je kočík vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov s výškou do 160 cm.

Nuna Mixx Next je zase kočík vhodný pre vyšších rodičov, pretože má vyššie položené nadstavby na konštrukcií a prispôsobenú výšku rodičovskej rukoväte do 112 cm.

Obidva kočíky sú váhovo podobné a s vyššou 22 kg nosnosťou športových sedadiel. Konštrukcie a kolesá sú veľmi podobné a stavané do mesta a aj na dedinu.

Mixx Next je oproti mestskejšiemu ReSea S Edition vďaka dvojitému odpruženiu lepšie odpružený kočík a vhodnejší na nerovnejší povrch. Zároveň má bezúdržbové kolesá, s ktorými nehrozí riziko defektu.

Hlboké vaničky majú veľkostne podobné a sú vhodné pre deti narodené v zime, pretože nasledujúcu zimu už trávia v športovom sedadle. Na to by som si dala pozor, pretože Tebe bude dieťa nasledujúcu zimu asi ešte tráviť vo vaničke. Každé dieťa je iné, takže to neviem celkom presne odhadnúť. Väčšinou dieťa trávi vo vaničke prvých 6 mesiacov, takže Tvoj prechod z hlbokej vaničky do športového dieťaťa vychádza na 10 - 11 mesiac. A to môže byť zima, ale tiež nemusí byť. Však to poznáš, aké ja počasie vrtkavé. Nerobila by som si s tým veľké starosti. Skôr by som výber kočíka zamerala na športovú nadstavbu, pretože v nej dieťa trávi viac ako 2 roky.

Čo sa vaničiek týka, tak musím dodať, že prepracovanie a lepšie funkcie vaničky má určite ReSea. A to preto, lebo má aj panoramatické okno a dlhšiu XXL striešku.

Musím však dodať, že Mixx Next je lepšie odpružený kočík a má prístupnejším nákupný košík. Teda ak si vyššia (nad 170 cm), tak určite odporúčam skôr siahnuť po Mixx Next. No ak si naopak nižšia, tak zase odporúčam siahnuť po ReSea Edition.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally