Je lepší kočík Roan Bloom alebo Inglesina Aptica XT?

Zodpovedané
15. aug 2022

Ahoj,

po dlhom hľadaní zvažujem pre druhé bábo trojkombináciu Roan Bloom alebo Inglesina Aptica XT. Je pre mňa dôležitá veľká vanička, kvalitné odpruženie, dobrý prístup do košíka, šikovne skladanie a celkovo kvalitné prevedenie.

Roan Bloom má horší prístup do košíka a športová časť sa dá skladať len v protismere. Inglesina Aptica XT zase nie je až tak odpružená a športová časť je pre nás asi zbytočne veľká. Nechávam si totižto Nuna Tavo, s ktorým som spokojná. Plus som sa tu dočítala o labilnejšej strieške.

Prvú trojkombináciu som mala Peg-Perego Book S Elite a ten bol pre mňa tvrdý.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

a skúsila si uvažovať nad tým, že by si kúpila iba hlboký kočík? Alebo iba nejakú dvojkombi z bazáru, na preklenutie obdobia používania hlbokej vaničky?

Roan Bloom a Inglesina Aptica XT si si veľmi pekne sama zhodnotila. Ani nemám čo dodať.

Dobrou voľbou by bol taký bazárový model Bexa Fresh. Má odpružené kolesá s gélom plnenými nízkoprofilovými pneumatikami. Tie poskytujú vysoký komfort jazdy porovnateľný s kolesami nafukovacími, avšak bez hrozby defektu. Kokosový matrac v priestrannej hlbokej vaničke (78 × 34 cm) môžeš pre staršie bábätko aj napolohovať. Otočná polohovateľná rukoväť je nastaviteľná do výšky až 112 cm.

Podobným modelom s kolesami z tvrdenej gumy je Mutsy Nio. Má dobre prístupný nákupný košík a teleskopicky nastaviteľné rodičovské madlo do 109 cm. Hlboká vanička je dobre odvetraná a dostatočne priestranná. Dá sa dokonca poskladať na placku, takže nezaberie veľa miesta v kufri auta.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally