Je lepšia a kvalitnejšia dvojkombinácia Muuvo Quick SE alebo Espiro Next Up?

Zodpovedané
23. nov 2022

Ahoj,

hľadám kvaltinú dvojkombináciu s dobrou výdržou aj do terénu. Rozhodujem sa medzi kočíkmi novinkou Muuvo Quick SE a Espiro Next Up. Obidva majú na hlbokej vaničke super odvetrávanie aj ešte rozložiteľnú striešku XL.

Ktorý z nich má lepšie jazdné vlastnosti aj v ťažšom teréne?

Ktorý je lepšie odpružený?

V ktorej športovej časti sa lepšie dieťa vyspí (kolmý sklon)?

Ktorý z nich je kvalitnejší?

Ďakujem

Ahoj,

Muuvo Quick SE je kočík určený pre nižších alebo stredne vysokých rodičov. Jeho nadstavby sú tiež vyššie položené, ale výška teleskopicky nastaviteľného madla je od 96 do 105 cm. Má väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou. Tie sú dvojito odpružené a hodia sa nielen do mesta a aj na nerovný povrch dediny. Jeho výhodou je, že sa dá kúpiť ako samostatný športový kočík. Next UP kúpiš iba ako dvojkombi alebo trojkombináciu.

  • Obidva kočíky majú rovnaký materiál kolies - pneumatiky plnené gélom.
  • Plusom Quick SE je dvojité odpruženie, kým Next UP má tvrdšie mechanické odpruženie. To je vhodné skôr do mesta alebo na rovnejší terén dediny (povrch bez jám, štrku, nerovností poľnej cesty a pod.).
  • Quick SE má možnosť nastavenia sklonu chrbtovej opierky do kolmého sedu (90 stupňov) a zároveň možnosť nastavenia úplného 180-stupňového ľahu.
  • Next UP má možnosť nastavenia chrbtovej opierky do polosedu a možnosť nastavenia sklonu chrbtovej opierky do 150-stupňového ľahu.

Jazdné vlastnosti má lepšie Quick SE. Je to aj vďaka jeho o cca 2 kg nižšej váhe. Oproti nemu Next Up váži s nasadením športovým sedadlom až 15 kg.

Kvalitou použitých materiálov na odolných hliníkových, tzv. Alu konštrukciách, či kvalitou použitých tkanín nadstávb sú na rovnakej úrovni. Obidva sú veľmi dobre prepracované do najmenšieho dizajnového detailu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally