Je lepšia nová autosedačka, alebo používaná so základňou?

Zodpovedané
9. dec 2019

Je lepšie investovať do novej sedačky alebo kúpiť používanú aj so základňou?

Ahoj,

toto je veľmi nekonkrétna otázka, ale teda skúsim vysvetliť, ako to najlepšie viem.

Veľmi záleží od dobrej, kvalitnej značky, ktorá obstála v bezpečnostných testoch. To by bolo moje prvé kritérium.

Druhým, najmä teda, ak sa bavíme o používanej (sedačke, báze) by bola dĺžka používania, resp. vek sedačky. Totiž, jej bezpečnosť mnohoročným používaním, vystavením teplotným zmenám v aute a tak podobne klesá. Takže tam je jasná úmera novšia = lepšia (ak by sme porovnávali rovnaký model, samozrejme). A teda, posledným kritériom by bol tvoj štýl a preferencia jej používania. Budeš každodenne nakladať autosedačku do auta? Ušetrí ti to kop času, ak budeš mať bázu a len ju tak naklikneš. na predpripravené miestečko. Naopak pri občasnom používaní to až tak nezaváži a kvalitná autosedačka je bezpečná (ak ju dobre pripútaš) aj bez základne.

Takže by som to zhrnula. Ja by som uprednostnila kvalitnú značku, ktorá, ak je po jednom dieťatku napr. kľudne môže byť aj bazárová. Bázu zasa uprednostni pri častom cestovaní. V opačnom prípade uprednostni radšej novší model dobrej značky.

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli