Je lepšia voľba Tutis Uno3+ alebo Adamex Belissa?

Zodpovedané
26. okt 2022

Ahoj,

rozmýšľame nad kúpou Tutis Uno3+ alebo Adamex Belissa Special Edition.

Ktorý z týchto kočíkov je lepšia voľba?

Dieťa sa narodí koncom januára.

Ktorý z má lepšiu športovú časť?

Budeme ho využívať na klasické prechádzky v rámci mesta.

Ďakujem

Ahoj,

osobne by som si vybrala Tutis Uno 3+. Dôvodom by bola väčšia 22 kg nosnosť a dlhšie využitie. Zároveň väčšie a priestrannejšie sedadlo športovej časti, ktoré má naviac v základnej výbave mäkkú vnútornú odoberateľnú vložku. Plusom je väčšia strieška XXL rozmerov. Konštrukcia je z kvalitných materiálov a zároveň má ťažisko umiestnené v strede tejto hrubšej/pevnejšej hliníkovej kostry. Má dvojité odpruženie všetkých štyroch nenafukovacích kolies s výplňou, takže zvláda aj nerovný terén mesta, či dediny. Plusom sú pozitívne hodnotenia mamičiek a v celkovom zhodnotení v pomere cena/výkon/kvalita dosahuje lepšie výsledky.

Oproti nemu je Adamex Belissa tiež jedným z ľahších modelov. Jeho podvozok váži iba 5,7 kg, takže celý kočík má cca 11 kg. Jeho plusom je štýlovejší a za mňa aj krajší dizajn. Športovú sedačku zvládneš zložiť spolu s konštrukciou, čo je veľmi praktické a ušetríš dosť miesta. Chrbtovú opierku zvládneš napolohovať do úplného ľahu (Versatrax má menší sklon). Nevýhodou je nižšia 15 kg nosnosť športového sedadla, čo je pre väčšie dieťa nedostačujúce.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally