Je možné mať športovú časť otočenú v protismere jazdy?

Zodpovedané
29. nov 2021

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom stúpadla ku kočíku Zopa Move, konkrétne na sedadlo ku stúpadlu.

Je možné mať športovú časť otočenú v protismere jazdy?

Teda menšie dieťa v kočíku mať tvárou k rodičovi a zároveň mať staršie dieťa na sedadle. Všade som videla športovú časť otočenú len v smere jazdy.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

nie som si istá, či z praktického hľadiska používanie ZOPA Stúpadla ku kočíku Segboard k modelu kočíka Zopa Move, teda konkrétne ZOPA sedátko ku stúpadlu Segboard je možné aj v protismere jazdy. Aj keď výrobca to nikde nezakazuje a ani neuvádza.

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard

ZOPA Stúpadlo ku kočíku Segboard jeho pomocou sa aj starší chodiaci súrodenec môže kedykoľvek zviezť.

ZOPA Sedátko ku stúpadlu Segboard

ZOPA sedátko ku stúpadlu Segboard určite oceníte, ak vozíte v kočíku malé dieťatko a súčasne sa staráte o staršie dieťa, ktoré už chodí samé.

Neviem si totiž predstaviť, ako to bude z hľadiska kontaktu hlavy a nôh, keď starší súrodenec bude sedieť na stúpadle a mladší bude nohami umiestnený v športovej časti kočíka v protismere jazdy k tebe. Aký tam bude centimetrový rozmer medzi nimi. Teda či ho mladší nebude nožičkami kopať do hlavy, úst, či krku.

Ale za vyskúšanie nič nedáš. Sedátko určite využiješ tak či tak, pre pohodlnú jazdu staršieho dieťaťa. Možno to je skutočne možné a bude sa ti to zdať aj praktické. To, že to nikde nie je uvedené nemusí znamenať, že mamičky to tak nerobia.

Zopa Move

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally