Je na dedinu lepší kočík Baby Design Bueno alebo Roan Bass Next?

Zodpovedané
9. apr 2022

Ahoj,

páči sa mi kočík Baby Design Bueno a Roan Bass Next.

Bývame na dedine a ja som útla. Moje požiadavky:

  • väčšie odpruženie,
  • žiadna hrkálka,
  • dizajnovo sa mi páčia obidva kočíky,
  • dieťa bude júlové,
  • veľká vanička,
  • dobrá skladateľnosť do auta,
  • budeme dosť cestovať,
  • bezúdržbové kolesá.

Ktorý z týchto kočíkov je pre mňa vhodnejší?

Je aj iný, ktorý spĺňa moje požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

Roan Bass Next je v poslednej dobe veľmi obľúbený a často kupovaný kočík. Mamičky sú s ním spokojné, ale má vyššiu hmotnosť a je neskladný. Nie je ten typ kočíka, čo by Ti vydržal dlho. Športiak má nízku nosnosť a je zbytočne ťažký, takže by si ho čoskoro vymenila za iný. To isté sa týka teda aj ostatných poľských modelov.

Z týchto dvoch by som ja osobne vzala skôr Baby Design Bueno z dôvodu lepšie riešeného športiaku. Má zvýšenú nosnosť (22 kg), nižšiu hmotnosť a príde mi, že má lepšie (kvalitnejšie) prevedenie.

Podobným typom je aj Espiro Next Up, ktorý má oproti Baby Design Bueno výhodu, že má lepšie odvetrávanú hlbokú vaničku. Naspodku má zabudované otvory na odvetrávanie a super je aj tzv. panoramatické okienko. To umožňuje tiež lepšiu cirkuláciu vzduchu v horúcich letných dňoch a bábätko môže pozorovať okolie pri pasení koníkov.

Ak by si netrvala na bezúdržbových kolesách, tak by som odporučila aj Baby Design Husky XL, Abc Design Salsa 4 Air alebo Moon Relaxx Edition, ktoré majú tiež dobre odvetrávanú vaničku.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia