Je na korčuľovanie lepší kočík Moon Resea Sport 2022 alebo Euro-Cart Crox PRO?

Zodpovedané
18. mar 2022

Ahoj,

chcem kúpiť športový kočík. Podmienka je, aby bol otočný a spratný. Budem ho využívať aj na korčulovanie po cyklochodníku. Ďalšou podmienkou je suma do 300€.

Mám zatiaľ vyhliadnutý Moon Resea Sport 2022 a Euro-Cart Crox PRO.

Ktorý je lepší?

Viem, že Moon je lepšia značka, ale Euro-Cart Crox PRO sa mi viac pozdáva kvôli strieške a pár detailom. Viem, že Thule alebo trojkolky by boli vhodnejšie na korčulovanie, ale trojkolku nechcem a na Thule nemám financie.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

na korčuľovanie Ti bohužiaľ nemôžem odporučiť žiadny z týchto kočíkov. Na bezpečné korčuľovanie je potrebná ručná brzda a najlepšie predné kolesá na pevno, resp. s možnosťou aretácie.

Neviem z akého dôvodu nechceš trojkolku, ale na korčuľovanie sú naozaj najvhodnejšie. Pokiaľ trváš na otočnom sedení, tak sa pozri na staršie bazárové kočíky značky TFK. Sú kompatibilné s vaničkou s Multi X, ktorú je možné jednoducho prerobiť na športiak, ktorý je obojsmerný. Menšie dieťa môžeš tak voziť čelom k sebe.

Bazárový môže byť ďalej aj kočík značky Mountain Buggy. Konkrétne modely Mountain Buggy Urban Jungle V3 alebo Mountain Buggy Terrain V3. Z vaničky Carrycot Plus môžeš tiež urobiť obojsmerný športiak.

Alebo môže poslúžiť aj bazárový Bugaboo Runner

Keď dám korčuľovanie bokom, tak mi ako lepšia voľba príde Moon Resea Sport. Jednak je to kvalitnejší model, má nastaviteľnú rukoväť, jednoduchšie skladanie do kompaktnejšej veľkosti a tiež má väčšie kolesá.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia