Je pre 1,5 ročného syna vhodnejší kočík Babystyle Oyster Zero Gravity alebo Cybex Eezy S-Twist²?

Zodpovedané
17. máj 2022

Ahoj,

hľadám kočík pre 1,5 ročného syna, ktorý je na svoj vek celkom dlhý.

Požiadavky na kočík:

  • odpružený,
  • aby zvládol aj terén,
  • aby sa syn na výletoch v ňom dobre vyspal,
  • aby vydržal do konca kočíkovacieho obdobia.

Bola som už rozhodnutá pre Babystyle Oyster Zero, ale bojím sa, že mu bude malý.

Páči sa mi aj Babystyle Oyster Zero Gravity a Cybex Eezy S-Twist².

Ktorý je vhodnejší?

Aký kočík mi odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

Babystyle Oyster Zero má veľmi priestranné sedenie aj pre väčšie dieťa. Môžeš byť v úplnom pokoji, že mu len tak sedenie malé nebude 🙂

Novší model Babystyle Oyster Zero Gravity sa líši hlavne automatickým skladaním, väčšou hmotnosťou i nosnosťou, širším sedením, ale ložná plocha je o cca 3 cm kratšia. Ďalej sa líši novými farebnými poťahmi, zväčšeným vetracím okienkom v strieške a inovovaná bola aj brzda. Odpruženie a materiál kolies zostal rovnaký.

Obidva sú veľmi dobrou voľbou. Ja by som šla skôr do novšieho modelu kvôli ľahšiemu skladaniu a vyššej nosnosti. Staršiemu modelu zase prihráva výhodnejšia cena, takže záleží aj na tom, koľko chceš do kočíka investovať.

Cybex Eezy S-Twist² je vhodný skôr pre menšie deti, pretože je úzky. Má cca 28 cm, čo je málo (napríklad - Oyster má cez 40 cm). Z tohto dôvodu by som do neho nešla, pokiaľ chceš mať kočík až do konca.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia