Je pre bábätko narodené koncom zimy vhodnejší kočík Bugaboo Fox 3 alebo Bugaboo Cameleon 3?

Zodpovedané
8. aug 2022

Ahoj,

zvažujem kočík do auta pre bábätko narodené koncom zimy. Podstatou je pre mňa ľahkosť skladania a aj hmotnosť, keďže ho budem každý deň vyberať z kufra.

Neviem sa rozhodnúť medzi Bugaboo Fox 3 a Bugaboo Cameleon 3. Pri Cameleone ma láka cena, model už pravdepodobne končí. Kočík bude pre jedno dieťa.

Vieš mi tieto kočíky porovnať?

Ktorý sa oplatí viac kúpiť?

Ďakujem

Ahoj,

rozdielov je viac. Podstatným je, že Bugaboo Cameleon 3 sa prestal vyrábať v roku 2018. Je možné, že ho majú predajcovia ešte na sklade, takže robia dopredaj. Preto sa môže sťať, že náhradné diely budú nezohnateľné.

Hlavným rodielom je nosnosť sedadiel kočíkov. Bugaboo Fox 3 má nosnosť až 22 kg. Oproti nemu Cameleon 3 má nosnosť iba 17 kg.

Rozdielny je aj terén použitia. Fox 3 využiješ aj na dedine, a to vďaka jeho nenafukovacím pneumatikám plnených penou a aj pre jeho dvojité odpruženie predných (21,6 cm) kolies. Oproti nemu má Cameleon 3 iba mechanické odpruženie menších (15 cm) predných kolies.

Skladanie majú tiež rozdielne. Fox 3 zložíš spolu s nasadeným športovým sedadlom. Túto možnosť Cameleon 3 neponúka.

Je už na Tebe, čo zvolíš a uprednostníš.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally