Je pre nižších rodičov kočík Adbor Luco správna voľba?

Zodpovedané
31. okt 2023

Ahoj,

chcem sa poradiť pri výbere kočíka, najideálnejšie 2 v 1. Teda z vaničky zložiť športovú časť, keďže do budúcna máme športový kočík joie Mytrax po staršom dieťati.

Bábätko sa má narodiť v januári, cenový strop je okolo 500 EUR, voziť sa bude v meste. Výškovo sme nižší rodičia, ja mám 160 cm, muž 170 cm. Potrebujeme aj nastaviteľnú rukoväť.

Celkom ma vzhľadom oslovil kočík Adbor Luco.

Aký je Tvoj názor na tento kočík?

Ďakujem

Ahoj,

z kategórie kočíkov s typom sedadla 2v1, ktoré je možno jednoducho zmeniť na praktickú a pohodlnú hlbokú vaničku a pre stredne vysokých rodičov, skôr pozeraj overené a recenzované kočíky.

Neviem zhodnotiť model Adbor Luco, pretože k nemu nie sú dostupné technické parametre (výška rukoväte, váha kočíka, zloženie a ani nosnosť sedadla, či jeho vnútrochých rozmerov) a nemala som ani možnosť si ho osobne pozrieť.

Top kočíkom (jemne nad Tvojím cenovým limitom) je tohtoročná novinka Cybex Eos Lux. Ten je určený pre stredne vysokých a vyšších rodičov, ktorí sa pohybujú po rovnejšom mestskom povrchu. Aj napriek vyššej váhe 11,6 kg sa s ním výborne manipuluje jednou rukou. Pokračuje v tradícii sedadla typu 2v1, ktoré možno jednoducho zmeniť na praktickú a pohodlnú hlbokú vaničku. Obojsmerné korýtkové športové sedadlo je rovnako ako jeho bratský model Cybex Balios S 2v1 priemerných rozmerov.

Nedá mi nespomenúť model Jané Trider , ktorý je mamičkami veľmi pozitívne hodnotený.

Veľmi často v poradni odporúčam cenovo dostupný a funkciami nabitý model Kinderkraft Moov CT. Je to moderný kombinovaný kočík so sedadlom typu 2v1, ktoré možno jednoducho zmeniť na praktickú a pohodlnú hlbokú vaničku. Je určený pre stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po rovnejších cestách mesta. Aj napriek vyššej váhe oceľovej konštrukcie 12 kg sa s ním výborne manipuluje. Obojsmerné korýtkové športové sedadlo je priestranné a vhodné až do konca kočíkovacieho obdobia.

A druhým kočíkom, ktorý v poradni často odporúčam je model Petite&Mars Grand II. Ten je určený pre nižších a stredne vysokých rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovných cestách dediny. Aj napriek vyššej váhe 12,3 kg sa s ním výborne manipuluje jednou rukou. Pokračuje v tradícii sedadla typu 2v1, ktoré možno jednoducho zmeniť na praktickú a pohodlnú hlbokú vaničku. Obojsmerné korýtkové športové sedadlo je rovnako ako jeho predchodca G-Mini Grand menších rozmerov.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally