Je pre novorodenca a vysokých rodičov vhodnejší kočík Venicci Tinum 2.0 alebo Thule Sleek?

Zodpovedané
20. dec 2022

Ahoj,

páči sa mi Venicci Tinum 2.0 a Thule Sleek.

Ktorý z nich je lepší pre novorodenca a zároveň vysokých rodičov?

Manžel má dva metre.

Kde sa tieto dva kočíky dajú osobne otestovať?

Ďakujem

Ahoj,

kde vieš kočíky osobne odskúšať, tak to Ti povedať neviem. Sortiment kočíkov sa na predajniach rýchlo mení.

Obidva modely sú vhodné pre stredne vysokých až vyšších rodičov. V Tvojom prípade však majú nízku výšku nastavenia rodičovských madiel, teda iba do 109 cm. To môže byť pre 2-metrového človeka nízke. Neviem aká vysoká si ty. Predpokladám, že s kočíkom budeš častejšie jazdiť ty a v takom prípade nižšie madlo nemusí byť až taký nedostatok. No ak s kočíkom bude jazdiť manžel častejšie, tak pre jeho pohodlie a zachovanie správnej ergonómie určite odporúčam sa skôr poobzerať po kočíkoch, ktoré majú výšku teleskopicky nastaviteľného madla oveľa vyššiu (od 109 do viac ako 120 cm).

Zároveň je dôležité vedieť, v akom teréne sa budeš s kočíkom pohybovať:

Pre začiatok, odporúčam prečítať si naše články a zhliadnuť naše videá:

Dvojkombi kočíky, ktoré by Vám mohli vyhovovať vzhľadom k výške: Cybex Balios S Lux, Stokke Xplory X, Bebetto Holland, Adamex Reggio a veľa ďalších.

A určite sa zameraj aj na väčší rozmer hlbokej vaničky, keďže je predpoklad, že aj Vaše dieťa bude väčšie.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally