Je pre praktickú maminu vhodný Easywalker Rudey, Babystyle Oyster 3, Hauck Vision X alebo Tutis Uno+?

Zodpovedané
17. mar 2022

Ahoj,

chcela by som sa poradiť ohľadom výberu kočíka pre júnové bábätko. Mám 176 cm, čiže potrebujem vysoký kočíka a aj vaničku.

Podmienky:

  • skladný,
  • ľahko manévrovateľný,
  • športová časť skladaná s konštrukciou,
  • športová časť - nekorýtkové sedenie,
  • máme stredne veľký kufor auta - časté kratšie presuny,
  • kolesa plné, nie nafukovacie,
  • aktívna mamina, ktorá kočík použije aj mimo obchodných domov a upravených chodníkov - čiže nech niečo vydrží aj mimo asfaltu,
  • dobre odvetrateľná vanička,
  • cena nehrá rolu,
  • hlavná je praktickosť.

Vybrala som tieto kočíky:

Ktorý z týchto kočíkov je TOP?

Ďakujem

Ahoj,

veľmi pekný výber! 🙂

Babystyle Oyster 3 aj Hauck Vision X sú ľahko manévrovateľné a skladné kočíky. Sú skôr určené na mestský terén. Vzala by som ich v prípade, ak by prevládal mestský terén. Ak by som sa rozhodovala z týchto dvoch, tak by som išla skôr do Hauck Vision Xz dôvodu ľahšej hmotnosti a kompaktnosti po zložení, kedy sa zmestí aj do menšieho kufra. Nájdeš u neho aj odvetrávanú vaničku. Jedná sa o tzv. panoramatické okienko. To napomáha nielen lepšej cirkulácii vzduchu v horúcich letných dňoch, ale bábätko môže pri „pasení koníčkov“ pozorovať aj okolie.

Ak budú prevažovať prechádzky v prírode a po nerovnom povrchu, tak by pripadal do úvahy Tutis Uno+ alebo jeho novší model Tutis Uno3+. Ten spĺňa aj všetky Tvoje požiadavky, ale zase nie je skladný. Športová nadstavba sa síce dá zložiť dokopy s konštrukciou, ale zaberá dosť miesta. Pokiaľ kočík plánuješ často skladať a cestovať s ním, tak Ťa to môže obmedzovať a po čase by si kúpila viac skladný športiak.

Ako najlepšou voľbou čo sa týka praktickosti, mi príde Easywalker Rudey. Hravo si poradí s rôznym terénom a ešte k tomu je skladný. Športový sedák dokážeš zložiť spolu s konštrukciou v oboch smeroch na plocho. Nevýhodu vidím v jeho nižšie položených nadstavbách (ale rukoväť je možné nastaviť naozaj vysoko) a "ťažkopádnosť" v teréne, kedy ho musíš ovládať oboma rukami. Odmenou za to je jeho veľká stabilita a pevná konštrukcia. 🙂

Pokiaľ bude prevládať mestský terén a chceš vyložene ľahší, dobre ovládateľný a odvetrávaný kočík, ktorý budeš často skladať do auta, tak najlepšou voľbou bude Hauck Vision X. Ak dávaš prednosť ľahkému prejdeniu nerovnosti a chceš trochu tank, čo prejde aj nerovný terén, tak by som išla do Easywalker Rudey.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia