Je pre ročné dlhé dieťa vhodnejší Petite&Mars Royal alebo Lonex Sport?

Zodpovedané
10. mar 2022

Ahoj,

hľadám športový kočík s odpruženými kolesami pre ročné dieťa. Neskúšala som malého ešte dať od seba teda v smere jazdy.

Pozerala som Petite&Mars Royal a Lonex Sport black. Bývam v meste. Používal by sa možno aj na nejaké menšie výlety do Tatier. Nechcem hrkálku. Syn je aj dlhý, tak niečo do 22 kg. Cena do 350 €.

Ktorý z týchto kočíkov je lepší?

Ďakujem

Ahoj,

ja myslím, že kupovať otočný kočík u ročného dieťaťa je už zbytočné. Bolo by to na úkor rozmerov, pretože obojsmerné kočíky nie sú tak priestranné. Navyše sú ťažšie a aj drahšie vo výsledku.

Lonex Sport má nosnosť len do 15 kg a navyše je pomerne ťažký (12,5 kg). Keď si k tomu pripočítaš ešte váhu dieťaťa, tak tá manipulácia nebude ľahká a časom by si kupovala ešte iný kočík.

Takže by som sa určite priklonila k Petite&Mars Royal. Je to skôr mestský kočík, ale s občasným terénom si poradí dobre. Avšak pokiaľ vieš, že budeš do terénu vyrážať častejšie, tak by som sa sústredila na výber viac "terénneho" kočíka.

Môžeš pozrieť aj na Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, ktorý má nafukovacie kolesá. Jeho hmotnosť je už ľahko cez 11 kg.

Najlepšiu kombináciu mesto/terén ponúka podľa mňa Baby Jogger City Mini GT. Resp. jeho novší model GT2, pri ktorom by si ale musela buď navýšiť finančný limit, alebo sa porozhliadnuť po bazároch. Najväčší rozdiel medzi nimi je, že nový model má už polohovanie nôh, inak sú rozdiely skôr vo vzhľade. Kvôli podrobnej recenzii ho momentálne testujem vo väčšom teréne, je to naozaj malý tank, čo prejde všetko! 🙂 Oproti Royal ponúkne oveľa väčšie rozmery, a to ako v dlhšej ložnej ploche, tak má aj vyššie položenú strechu – aj väčšie dieťa bude mať nad hlavou dostatok priestoru.

Záleží čomu dáš prednosť. Ak vieš, že bude prevládať mesto nad terénom, tak by som vzala Petite&Mars Royal. Ak skôr terén a chceš naozaj priestranný kočík, tak by voľba mala padnúť na Baby Jogger City Mini GT.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia