Je pre zimné bábätko vhodné kúpiť trojkombináciu?

Zodpovedané
18. júl 2022

Ahoj,

koncom zimy čakáme bábätko. Bývame v meste, ale často cestujeme a premiestňujeme sa.
Sú tu tuhé zimy a veľa snehovej nádielky.

Je vhodné kúpiť aj 2/3 kombináciu alebo radšej všetko samostatne?

Je vhodné Cybex vajíčko do auta, kde je už Isofix, alebo sa tam ešte niečo nadštandartne kupuje?

Cena pre nás nie je podstatná. Skôr funkčnosť a jednoduchá manipulácia.

Ďakujem

Ahoj,

veľmi záleží na konkrétnom kočíku a type vajíčka. Pri výbere kombinovaného kočíka je dôležité myslieť aj na športiak, s ktorým budeš jazdiť oveľa dlhšie ako s hlbokou vaničkou.

Mamičky sústredia najväčšiu pozornosť práve na hlbokú časť, ale na športiak už často zabúdajú. Preto sa stáva, že ho čoskoro predávajú a kupujú namiesto neho iný, pretože im vlastne vôbec nevyhovuje.

Obvykle radím vyberať skôr len dvojkombináciu a vajíčko kupovať zvlášť. Tie v sete nie sú tak kvalitné a prepracované, ako vajíčka predávané zvlášť (napríklad Cybex, Maxi Cosi), ale sú samozrejme aj trojkombinácie, kde toto kvalitné vajíčko je súčasťou. To odporúčam.

Také sety sú lacnejšie a nemusíš nikde dokupovať padnúce adaptéry, ani sa zaoberať zložitým výberom vajíčka (ako by už tak nestačil výber kočíka, že 🙂).

Čím ďalej viac je obľúbený variant iba hlbokého kočíka a neskôr obstaranie športového kočíka podľa Tvojich predstáv. Nevýhodou je však obmedzený výber modelov. Ale môžeš na to ísť aj opačne! A to, že si vyberieš športový kočík, ktorý Ti maximálne vyhovuje ak nemu dokúpiš len hlbokú vaničku. Možností je jednoducho niekoľko.

Odporúčam vidieť naše video o dvojkombináciách, ktoré Ti pomôže sa v kočíkoch viac zorientovať.

Ak máš ako hlavnú požiadavku funkčnosť a jednoduchú manipuláciu, tak odporúčam kombinovaný kočík Bugaboo Fox 3, ktorý patrí k takej topke medzi kočíkmi.

Oceníš u neho hlavne nízku hmotnosť (10 kg), jednoduchú manipuláciu aj skladanie a veľmi dobré jazdné vlastnosti. Vďaka režimu dvoch kolies prejde aj zhoršený terén, piesočnatú pláž alebo vrstvu snehu. Dá sa zaobstarať aj v akčnom sete s vajíčkom Cybex, isofix základňou a adaptérmi. Bez základne nie je možné vajíčko do auta zacvaknúť (môžeš ho len pripútať pásy).

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi znovu napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia