Je významný rozdiel medzi Espiro Only Way a Moon Resea Sport?

Zodpovedané
6. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík pre 7-mesačné bábätko, ktoré nesedí. Mal by byť obojsmerný a chcem, aby poslúžil aspoň do veku 2 - 3 rokov. Musí byť s chrbtovou opierkou do ľahu a pevnou konštrukciou, aby po čase nehrkal. Cena do 350 eur.

Je nejaký významný rozdiel medzi Espiro Only Way a Moon Resea Sport?

Ďakujem

Ahoj,

Espiro Only Way je určený pre vyšších rodičov, ktorí chcú skladný a ľahký športový kočík s elegantným a hlavne moderným dizajnom. K dostaniu je s dvoma typmi kolies - s gélovými, ktoré sa hodia na prechádzky do mesta, alebo s nafukovacími, ktoré sú zase vhodné na nerovnejšie cesty dediny a ľahší terén v prírode. Nízka váha a ľahká manipulácia mu umožňujú ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom a potreby každodenného skladania kvôli úschove kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii.

Espiro Only Way je vlastne treťou generáciou. Jeho predchodcom je model Espiro Only Way 2022, od ktorého sa líši vylepšeným nákupným košíkom a predĺženou nožnou opierkou pri športovom sedení. A potom Espiro Only Way 2021, od ktorého sa líši prídavným stabilizátorom a možnosťou výberu materiálu kolies.

Oproti nemu zase kočík Moon ReSea Sport je určený pre nižších rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom teréne. Teleskopicky nastaviteľnú rodičovskú rukoväť je možné nastaviť len do výšky 102 cm. Je to model, ktorý sa už nevyrába, pretože na trh prišiel nedávno jeho nástupca Moon Sport. Ten sa od neho líši sa od neho o čosi vyššou váhou, väčším rozpätím nastavenia výšky rodičovskej rukoväte a oveľa priestrannejším športovým sedadlom.

Ak by som ja chcela mať super kočík do 350 eur, tak jednoznačne siahnem po novinke Moon Sport. Má najpriestrannejšie (výška chrbtovej opierky je 54 cm) a zároveň aj najmäkšie sedadlo. Jeho chrbtovú a nožnú opierku je možné nastaviť do úplne rovného ľahu (180 stupňov).

Niekedy ho preto u predajcov nájdeš pod nesprávnym názvom ReSea Sport 2024.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally