Joie Versatrax, Mamas&Papas Sola 2, Moon Resea verzus Petite&Mars Royal. Ktorý z týchto kočíkov je najlepšia voľba?

Zodpovedané
6. mar 2022

Ahoj,

syn má 7 mesiacov a vozíme sa v Nuna Tavo. Spĺňa všetko to, čo od kočíka chcem. Jediné mínus sú hrkajúce predné kolieska. Rozmýšľame zakúpiť aj otočný kočík, ktorý by nám vydržal celé obdobie. Bolo by fajn keby nehrkal ani na ľahšom teréne či dlaždicových chodníkoch v meste. Ocením dlhú striešku a veľký košík, plus polohu do úplného ľahu.

Momentálne obzerám Joie Versatrax, Mamas&Papas Sola 2, Moon ReSea Sport a Petite&Mars Royal.

Ktorý z týchto kočíkov by bol najlepšou voľbou?

Ďakujem

Ahoj,

Joie Versatrax je dobre odpružený kočík. Spoločne s tlmičom nárazov a gumovými kolesami, plnenými penou, žiadne hrkanie nehrozí. Má priestranný nákupný košík s vreckom na drobnosti, ľahko sa s ním manipuluje a aj skladanie zvládneš jednou rukou do kompaktných rozmerov. Samozrejmosťou je polohovanie chrbta aj nôh až do úplného ľahu s ložnou plochou 90 cm. Jeho váha je 11,7 kg, takže taký zlatý stred. Striešku má skôr kratšiu a celkovo pôsobí veľmi otvorene. To sú však jediné chyby čo má. Inak je to naozaj fajn kočík a odporúčam ho rada.

Mamas&Papas Sola 2 nemá predlžovaciu striešku vôbec, v polohe v ľahu je strieška za mňa nedostatočná. Keď k tomu pridám aj jeho tvrdšie odpruženie, tak by som doň nešla.

Moon Resea Sport je za mňa podarený kočík s krásnym dizajnom a za dobrú cenu. Ložnú plochu má dlhú 87 cm. Jednoducho skladá a je naozaj veľmi kompaktný. Hmotnosť má nižšiu 10,2 kg. Má dobré odpruženie aj priestranný košík s vreckom na drobnosti.

Pridávam ešte tip na novinku - Britax Strider M. Nájdeš u neho 10 kg hmotnosť, obojsmernú sedačku, nastaviteľnú rukoväť, dostatočne veľkú nosnosť a bezúdržbové gumové kolesá, ktoré sú plnené penou. Striešku má naozaj dlhú a jeho košík uvezie až 7 kg. Konštrukcia kočíka je odpružená aj centrálne, takže si s prípadnými nerovnosťami poradí dobre a je možné s ním aj ľahko hojdať.

Petite&Mars Royal je neotočný model kočíkov. Má najnižšiu hmotnosť - 9 kg a so svojou 96 cm dlhou ložnou plochou vedie aj čo sa týka rozmerov. Super je aj jeho extra dlhá predlžovacia strieška, skladnosť a celkové prevedenie.

Ja by som sa rozhodovala medzi Moon ReSea Sport a Joie Versatrax, ale o trochu viac sa prikláňam k Moonu. Každopádne nie som si veľmi istá, či Ti tieto vydržia do konca kočíkovacieho obdobia. Jednak Ti môže časom vadiť hmotnosť, keď pripočítaš váhu dieťaťa a môžeš chcieť aj niečo viac priestrannejšie. Petite&Mars Royal by mohol vydržať najdlhšie, vzhľadom na jeho rozmery, ale pre tak malé dieťa neponúka možnosť pohľadu na rodičov.

Držím palce vo výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia